V 19. kole Fortuna ligy FC ViOn remizoval s Podbrezovou 1:1.

FC ViOn: Lukáč - Suľa, Toml, Šuvalija, Čonka - Duga, Múdry (46. Sloboda) - Almeida, Ďubek (46. Brenkus), Mondek (60. Demitra)- Pinte (60. Ikugar)

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Bakaľa, Grešák - Talakov (46. Kukoľ), Faško (61. Špyrka), Paraj, Bariš - Ďatko (87. Šikula), Kuzma, Pavúk

Góly: 74. Almeida - 9. Paraj

Žlté karty: Duga, Suľa - Talakov, Grešák

Rozhodoval: Glova

Diváci: 606

V 19. kole Fortuna lige trénerovi Galádovi chýbal pre kartový trest Pintér, na súpisku sa nezmestil stredopoliar Grozdanovski. Mladíci Stareček a Richter odohrali zápas za U19.

Prvú šancu mal kapitán domácich Ďubek, ktorý v 7. minúte hlavičkoval tesne vedľa brány. K otvoreniu skóre však prišlo na opačnej strane, keď skrumáži po rohovom kope presadil Paraj. V 20. minúte bol blízko k vyrovnaniu Mondek, ale nepodarilo sa mu využiť jeho super šancu. Nebezpečný zákrok na domáceho brankára Lukáča prišiel v 32. minúte, za čo inkasoval železiar Talakov žltú kartu.

Po zmene strán si ViOn vytvoril prvú väčšiu šancu v 56. minúte, keď sa do úniku dostal Almeida, ktorý posunul loptu Pintemu, ten však trafil len brankára Ludhu.

V 64. minúte dal nádej na zisk bodov brankár Lukáč, ktorý vytiahol učebnicový zákrok, aby potom v 74. minúte mohol vyrovnať na konečných 1:1 legionár Almeida. Pre Almeidu to bol už tretí gól v tejto sezóne.

Na 20. kolo Fortuna ligy vycestujú Zlatomoravčania do Trenčína. Najbližší domáci zápas odohrá ViOn 25. februára o 15.00 proti bratislavskému Slovanu.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Podbrezová odohrala prvý polčas krásny kultivovaný futbal, navyše s výborným 16-ročným Šimonom Faškom v základnej zostave. Máme dnes za sebou jedno víťazstvo a tým je to, že sa nikto nezranil. Body sa delia, no som rád aj za to, že sa nikto nezranil. Mali sme dosť šancí, no neboli sme však v zakončení efektívni.