Zápas 29.6.2022 | Timotej Pavlík

V prípravnom zápase sme podľahli Slovácku 0:1

Futbalisti ViOnu odohrali v utorok druhý prípravný zápas proti víťazovi MOL Cupu a štvrtému tímu ostatného ročníka českej Fortuna ligy.

Favorit, ktorý sa pripravuje nielen na domácu súťaž, ale i Konferenčnú ligu UEFA, zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. Rozhodol o tom rýchly brejk zo 41. minúty, keď Kalibiškovu prihrávku upratala do prázdnej brány najnovšia akvizícia Slovácka zo Sparty Praha Libor Kozák. Najbližšie ku gólu Zlatomoravčanov mal Adam Brenkus, ktorý z priameho kopu opečiatkoval brvno domácej brány.

Aj domáci, aj hostia si ešte vypracovali viaceré zaujímavé šance, ktoré však nedotiahli do gólového konca.

V modro-červenom drese nastúpili od začiatku zápasu dvaja hráči na skúške, český stopér Karel Hasil a ukrajinský pravý obranca Denys Balan. Podľa slov hlavného trénera Jána Kociana bol s výkonmi hráčov spokojný. O ich zotrvaní v mužstve sa rozhodne v najbližších dňoch po rozhovoroch s hráčmi.

Hlasy po zápase:

Patrik Lukáč, brankár: ,,Bol to veľmi náročný súper. K zápasu sme pristúpili zodpovedne. Prvých 20 minút boli aktívnejší domáci, mali nejaké náznaky šancí, ale postupom času sa hra vyrovnala a dokázali sme byť rovnocenným súperom. Chytalo sa mi dobre, výborne fungovala obrana. Chlapci predo mnou mi uľahčili prácu a nepustili súpera do vyložených šancí. Škoda, že sa nám nepodarilo premeniť nejakú z našich príležitostí, ktoré sme si vypracovali."

Ján Kocian, hlavný tréner: ,,Odohrali sme dobrý zápas, vzhľadom na fázu prípravy, v ktorej sme. Myslím si, že to nebola zaslúžená prehra. V druhom polčase sme mali niekoľko vyložených šancí, ktoré sme nevyužili. Každý dobrý výsledok nás poteší, zvlášť proti tak kvalitnému súperovi, ako bolo Slovácko. S remízou by sme však boli spokojnejší. Čo sa týka Balana a Hasila, videli sme u nich to, čo sme potrebovali vidieť."