Zlaté Moravce podľahli Podbrezovej v osemfinále Slovnaft Cupu 1:3.

ViOn: Knobloch – Majdan, Suľa, Čonka (C), Sluka - Duga (34. Gono), Weir (58. Švec) - Mondek (67. Dulay), Brenkus (67. Mijić), Nsumoh (58. Hodúr) - Balaj

Podbrezová: Danko – Oravec, Okunola (58. Galčík), Ďatko (58. Blahút), Grešák, Talakov (67. Kováčik), Bakaľa, (C), Faško, Sanusi (67. Assinor), Kuzma (80. Paraj), Bartoš

Góly: 79. Mijič – 7. Talakov, 18. Ďatko, 72. Faško

Žlté karty: Suľa – Paraj

Rozhodovali: Dzivjak

Diváci: 441

ViOn čelil Podbrezovej druhýkrát za šesť dní. Pre zranenie znovu nemohol nový tréner Michal Hipp rátať s Matejom Moškom, Gergelym Tummom, Richardom Nagyom, Matejom Slávikom a Milanom Kvocerom, stredných obrancov opäť hrali krajní beci Samuel Suľa a Matúš Čonka.

Domáci začali niekoľkými sľubnými akciami. Ale paradoxne napokon už v 18.minúte prehrávali 0:2. Talakov sa v 7. minúte presadil po zahodenej šanci Kuzmu a v 18. minúte Ďatko po centri skóroval na zadnej žrdi. Želiezari po dobrom organizovanom výkone vyhrali zaslúžene prvý polčas.

Zlaté Moravce začali druhé dejstvo strelou Brenkusa z dobrej pozície. Po prestriedaní sa viacerými sľubnými momentmi predviedli vekom ešte dorastenci Hodúr a Dulay. Hostia však viedli už o triedu, keď si v 72. minúte Sluka po strele Faška strelil vlastný gól. Prehru ViOnu napokon zmiernil Mijič, v 79. minúte po centri Sluku upravil na konečných 1:3.

ViOnisti sa tak s domácim pohárom rozlúčili v osemfinále.

V Niké lige pokračujú v sobotu 25. novembra o 15.00 hod. V MOL Aréne sa predstavia proti Dunajskej Strede.