Zápas 15.9.2022 | Timotej Pavlík

V pohári ďalej po penaltovom rozstrele

V pohári ide ďalej FC ViOn. V súboji s Interom sa rozhodlo až po penaltách.

Slovnaft Cup, streda 14.9. Dunajská Lužná

FK Inter
Bratislava

1:2

FC ViOn
Zlaté Moravce - Vráble

Slovnaft Cup 2022/2023
Góly: 8. Branický - 40. Toml Žlté karty: Branický, Špak, Škrepták - Duga Rozhodoval: Papuča
Diváci: 211

V 3. kole Slovnaft Cupu cestovali zverenci trénera Jána Kociana opäť na štadión v Dunajskej Lužnej. Tentoraz im bol za súpera treťoligista Inter Bratislava.

Vionisti stále nemali k dispozícii dlhodobých maródov Slobodu, Čonku a Chropovského. Pozitívom je, že po vážnych zraneniach sú už naspäť v tréningovom procese. Chýbal aj Pintér. Naopak, na lavičke sa objavil len 16-ročný brankár Zábojník.

Úvod vyšiel lepšie domácim, keď sa v 8. minúte ujali vedenia po rohovom kope zásluhou Branického. Potom sa hralo už len na polovici domáceho tímu. Obrovskú šancu mal Toml. Ale vyšlo mu to až po sérii rohových v 40. minúte.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Hralo sa v podstate na jednu bránu. ViOn sa proti hlbokému defenzívnemu bloku napriek množstvu šancí už presadiť nedokázal. Na rad prišli penalty. Inter prvé dve nepremenil, zneškodnil ich Lukáč. Za Zlatomoravčanov neuspel iba Bednár, presadili sa Almeida, Mondek, Niarchos a postup spečatil Suľa.

ViOn postúpil do 4. kola, ktoré sa odohrá 19. októbra. Fortunaligisti a druholigisti budú v tomto kole ešte nasadení, žrebovať sa bude 3. októbra. Neplatí však už regionálne rozdelenie, čiže modro-červení môžu zápas odohrať kdekoľvek v rámci Slovenska.

Tieňom zápasu boli dve zranenia. Na začiatku druhého polčasu musel odstúpiť Vestenický, v závere zápasu Brenkus. Až ďalšie vyšetrenia ukážu závažnosť zranení.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri