V Poprade s Liptovským Mikulášom bezgólová remíza

V úvodnom jarnom vystúpení neboli k dispozícii pre chorobu Bednár, pre zranenie Tóth, Kovaľ s Chobotom. Naopak, prvýkrát od apríla sedel na lavičke uzdravený Duga. Tréner Benkovský doprial debut navrátilcom Grozdanovskemu s Pintérom a tiež útočníkovi Horákovi s defenzívnym stredopoliarom Neofytidisom.

Žlté karty: 51. Flak, 57. Šindelář, 64. Gerát, 75. Nagy – 7. Mondek, 50. Neofytidis, 90. Čögley
Červené karty: 68. Neofytidis
Rozhodoval: Kružliak
Diváci: 320

Úvodné minúty priniesli opatrný futbal z oboch strán. Jedno i druhé mužstvo to skúšalo cez krídelné priestory, no zakončenia boli nepresné. Na prvú vážnejšiu príležitosť sa čakalo do 21. minúty. Domáci rozohrali štandardnú situáciu, odrazená lopta sa dostala k Bartošovi, ktorého center zakončoval pred bránou hlavou Šindelář. Mieril tesne vedľa pravej žrde Kirovej bráne. Nasledujúce minúty priniesli tvrdý, súbojový duel. Poväčšine sa odohrával medzi oboma šestnástkami. Krátko po polhodine hry centroval sprava Mondek, v boxe našiel nabiehajúceho Horáka, ktorý hlavou priestor medzi tromi žrďami netrafil. Záver prvého dejstva patril futbalistom od Žitavy. Najprv znova prihrával do šance Mondek a jeho prudkú prihrávku tečoval Šindelář do hrude brankára Sváčka. V samom závere ponúkol Kyziridis zakončenie Mondekovi, ten sa vložil do jeho centra hlavou, no trafil priestor, kde bol Sváček pripravený. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa hneď na začiatku zranil Pintér, ktorý krívajúc opustil hraciu plochu. V 52. minúte sa v gólovej šanci ocitol po Gerátovej prihrávke Pavúk. Zoči-voči Kirovi neuspel. Napriek tomu vlial svojim spoluhráčom do žíl impulz. Hráči Mikuláša držali loptu na svojich kopačkách a obliehali pokutové územie ViOn-u. Pevná defenzíva Moraviec ale žiadne zakončenie nedovolila. K tomu sa až v 61. minúte dostal Gerát, keď napriahol spoza šestnástky k ľavej žrdi. Výborný Kira vyrážal na rohový kop. Po ňom otestoval pozornosť brankára vionistov tiež Staš. Rovnako spoza pokutového územia, pálil tesne nad brvno. Rozhodujúci moment sa udial v 68. minúte. Arbiter stretnutia Kružliak ocenil, navonok bežný zákrok Neofytidisa, druhou žltou kartou. Legionár z Grécka sa tak predčasne porúčal do spŕch a ViOn mal pred sebou dvadsaťdva minút o jedného menej. Hneď mal na kopačke Kyziridis možno rozhodujúci zásah. Sloboda mu ponúkol výbornú prihrávku za obranu a krídelník Moraviec z prvého dotyku preloboval brankára Sváčka, ale lopta opečiatkovala brvno. Zlatomoravčania boj nezabalili. Pridali a odolávali nátlaku Liptovského Mikuláša. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom poslal do šestnástky strieľaný center zľava Staš, trafil Bartoša, od ktorého sa lopta odrazil tesne popi ľavej žrdi. V nadstavenom čase sa o slovo prihlásil striedajúci Švec, no proti bol opäť výborný Kira. Zverencov trénera Benkovského čaká v utorok vystúpenie v rámci Slovnaft Cup-u. Od 14.00 hod. zabojujú o postup v Poprade proti Spišskému Podhradiu. V lige privítajú v piatok doma Dunajskú Stredu.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Zápasy budú teraz asi o takomto boji, takejto snahe získať čo najviac bodov. Každý jeden je veľmi dôležitý. Ráta sa do skladačky a ďalšieho vývoja. Chceli sme určite urobiť všetko pre to, aby sme získali aj viac bodov, ale na druhej strane, duel sa vyvíjal tak, ako vyvíjal. Súper si vypracoval niekoľko šancí, rovnako my. Nakoniec je to 0:0. Červená karta narušila plán, ktorý sme mali. Následne to bolo viac-menej o defenzíve a rýchlych protiútokoch. Vytvorili sme si dva nebezpečné. Momentálne sme spokojní aj s bodom.“