Klub 4.7.2022 | Timotej Pavlík

V Podbrezovej prehra 0:4

V treťom dueli v príprave odohral ViOn zápas proti domácej Podbrezovej.

Po zápasoch proti Galante a Slovácku čakal na futbalistov Zlatých Moraviec prípravný zápas proti Podbrezovej. Nováčik Fortuna ligy otvoril skóre zásluhou Mareka Kuzmu v 19. minúte. Do polčasu sa podarilo v 27. minúte zvýšiť mladému Cobnanovi. Na ani jeden gól však ViOn nedokázal odpovedať. V druhom polčase z penalty upravil Pavúk na 3:0 a ten istý hráč dal aj posledný gól aj v závere zápasu.

V dueli dostali šancu mladí brankári Matúš Chropovský a Patrik Richter. Prvý inkasoval tri góly, druhý jeden. Obaja si ale pripísali niekoľko úspešných zákrokov.

Hlasy po zápase:

Ján Kocian: ,,V každom zápase, keď dostanete štyri góly, tak to nie je nič príjemné. Nerobil by som z výsledkov v príprave ale nejaké veľké závery. Sme stále vo vo veľkej tréningovej záťaži. Dobre pripravení budeme neskôr. Na hernom systéme musíme popracovať. Vieme, čo chceme hrať. Čo najlepšie sa pripravíme na generálku.

Patrik Richter: ,,Nebol to ideálny zápas z našej strany. Som rád, že som dostal v druhom polčase šancu. Pre nás mladých je každá minúta na ihrisku dôležitá, vážim si každú sekundu strávenú na trávniku.