V 12. kole Fortuna ligy bez streleného gólu

ViOn podľahol v 12. kole Fortuna ligy Spartaku Trnava.

12. kolo, nedeľa 2.10. ViOn Aréna Zlaté Moravce

Fortuna liga 2022/2023
Gól: Savvidis, Štefánik, Taiwo

Žlté karty: Pintér, Šuvalija, Almeida - Taiwo, Štetina, Koštrna, Ujlaky

Rozhodoval: Očenáš

Zlatomoravčanom chýbal zápase proti Trnave zranený Toml a dlhodobo zranený Rák so Slobodom. Do zápasového kolotoča sa vrátil Tomáš Vestenický, ktorý hral od začiatku zápasu.

ViOn mohol otvoriť skóre 24. minúte, center Mondeka z pravej strany našiel hlavu nepokrytého Ďubeka, ten však z päťky netrafil bránku.

Po ďalšom centri Mondeka zakončoval na päťke nepokrytý Pinte, zblízka ale netrafil.

Červeno-modrí držali so Spartakom len do 31. minúty, keď otvoril skóre duelu Savvidis. Po polčasovej prestávke rozvlnil sieť za chrbtom Patrika Lukáča Štefánik a neskôr aj Taiwo.

ViOn si počas zápasu nedokázal vypracovať výraznejšiu gólovú príležitosť a po 12. kole Fortuna ligy mu tak patrí 11. miesto v tabuľke.

Zápasu sa zúčastnilo aj 60 mladých futbalistov z Novej vsi nad Žitavou, Nevidzian a Sľažian. Viacerí hráči sa po zápase s nimi ochotne odfotili, prehodili pár slov a darovali dres, či iné klubové predmety.

Ján Kocian, hlavný tréner FC ViOn:

,,Prehrali sme s veľmi dobre organizovaným súperom. Naša defenzíva bola rozobratá dobrou útočnou kvalitou Trnavy. Je paradox, keď prehráte 0:3 a vaším najlepším hráčom je brankár. Je zlé prehrať domáci zápas, ale my sme nezvládli zápasy s našimi najbližšími konkurentami ako je Mikuláš, Skalica či Michalovce."