Mládež 6.11.2023 | Redakcia

U19: Z Ružomberka s cenným bodom

Mladí ViOňáci remizovali pod Čebraťom 1:1, v druhom polčase siahali na víťazstvo.

MFK Ružomberok U19 - ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 1:1 (1:0)

Góly: 26. Žáčok - 65. Murko

ŽK FC ViOn: -

Rozhodoval: Kolofík

Zostava FC ViOn: Jelšic (46. Zábojník) - Grác (46. Berky), Michaleje, Korec, Bujna - Oršula, Nemčok, Hodúr - Bucheň (67. Dadík), Murko (80. Hipš), Dulay

V 12. kole cestovali mladí ViOnisti z kategórie U19 do Ružomberka. V bráne dostal priestor Jelšic, od začiatku nastúpili Oršula a Bucheň, chýbal zranený Polák. Zápas sa hral na umelej tráve na štadióne MFK.

Prvé dejstvo vyšlo lepšie domácim mladíkom. Presadiť sa však dokázali ba raz, vedúci gól strelil v 26. minúte Žáčok. Do druhého polčase urobil tréner Štefanka dve zmeny. Do brány prišiel Zábojník a namiesto Gráca nastúpil ofenzívnejší Berky. Od úvodu druhej polovice zápasu boli aktívnejší Zlatomoravčania. Diktovali tempo hry, ale nedarilo sa im skórovať. Vyrovnanie prišlo v 65. minúte po zakončení Murka. ďalšie gólové možnosti zostali nevyužité a tak napokon sa remíza z ťažkej ružomberskej pôdy mohla máliť.

Zlaté Moravce sú v tabuľke so štrnástimi bodmi na ôsmom mieste tabuľky, v sobotu 25. novembra o 11.00 hod. privítajú na umelej tráve FC Spartak Trnava.