Mládež 2.9.2023 | Redakcia

U19: V Dunajskej Strede prvá prehra v sezóne

O výsledku rozhodla situácia už v 32. minúte, keď rozhodca prísne vylúčil Berkyho. ViOn hral hodinu o jedného menej.

DAC Dunajská Streda U19 - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 1:0 (1:0)

Gól: 40. Urban

ŽK FC ViOn: Bujna, Berky, Hodúr

ČK FC ViOn: 32. Berky

Rozhodoval: Parilák

Zostava FC ViOn: Zábojník - Bujna, Korec, Polák, Ďuriš (81. Farský) - Nemčok, Berky, Hodúr - Murko (70. Hipš), Dadík (70. Bucheň), Dulay

Vo 4. kole dorasteneckej ligy cestovali Zlaté Moravce na pôdu Dunajskej Stredy. Trénerovi Štefankovi stále chýbalo vicaerých zranených hráčov, v týždni sa na listinu maródov pridal Oršula. Naopak, do tímu pribudol s AS Trenčín reprezentant do 18 rokov, krídelník Murko.

Prvá polhodina bola pre ViOnistov typická, hrali rýchly futbal po krídlach. V 32. minúte za bežný faul v strede ihriska dostal Berky druhú žltú kartu, následne červenú a rozhodca ho poslal predčasne pod sprchy. Zlatomoravčania následne zmenili systém hry, viac sa stiahli, zamerali sa na prehustenie stredu ihriska a snažili sa vyrážať do brejkov. Domáci pohrozili strelou do brvna. Úvodný gól dali až tesne pred prestávkou, strelou k žrdi sa v 40. minúte presadil Urban.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Možnosti na vyrovnanie mal rýchlonohý Dulay, ani jednu sľubnú akciu však nedotiahol do gólového efektu. Domáci sa nevedeli výraznejšie do dobre organizovanej defenzívy hostí presadiť. Vyrovnanie mal na nohe Murko, jeho strela skončila ale na brvne. Dunajskostredčania si už jednogólový náskok ustrážili, ViOn prvý raz v sezóne prehral.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri