U19: S Pohroním tesná prehra, v závere ViOn siahal na bod

Zápas 6. kola dorasteneckej ligy Zlatým Moravciam nevyšiel.

FK Phronie U19 - ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 2:1 (1:0)

Góly: 24. Jakab, 57. Bartošík - 75. Király

ŽK FC ViOn: Hodúr, Ďuriš, Oršula

ČK FC ViOn: Hipš

Rozhodoval: Kukan

Zostava FC ViOn: Zábojník (63. Jelšic) - Farský, Király, Polák, Ďuriš - Oršula, Berky (57. Nemčok), Hodúr - Murko (89. Urban), Dadík, Dulay (63. Hipš)

Tréner Štefanka musel ešte poslednýkrát pre trest sledovať zápas iba z tribúny, zo zdravotných dôvodov chýbali Korec, Grác, Bujna a Bucheň.

Papierovým favoritom bol ViOn, ale na ihrisku to vyzeralo od úvodu opačne. Domáci hrali aktívne, s ich vysokým presingom si mladí ViOnisti nevedeli poradiť. Na ihrisku sa hľadali, všetko to, čo ich zdobilo v doterajšom priebehu súťaže, im chýbalo. Vedúci gól strelili po rohovom kope domáci, keď sa v 24. minúte hlavou presadil Jakab. V závere polčase mal na nohe vyrovnanie Hodúr, ale v kľúčovom momente sa pošmykol na ťažkom teréne.

Druhé dejstvo opäť začalo lepšie Pohronie. V 57. minúte zvýšil na 2:0 Bartošík. V 63. minúte vybehol na dlhú loptu brankár ViOnu Zábojník, lakťom ho zrazil domáci hráč, ten však obišiel čo i len bez žltej karty. Zranenie hlavy sa ukázalo ako vážne a mladý gólman Zlatomoravčanov musel záchrankou putovať do nemocnice. V 75. minúte po rohu hlavou dostal do zápasu Király. Vyrovnanie už viselo na vlásku, Murko však loptu napálil iba do žrde a v samom závere Urbanov pokus tesne minul domácu bránu.

V 6. kole tak zaznamenali ViOnisti druhú prehru v sezóne, v tabuľke majú 8 bodov a patrí im deviata priečka.

Najbližšie sa predstavia doma s Banskou Bystricou. Zápas sa bude hrať v sobotu 30. septembra o 11.00 na umelej tráve ViOnu.