Mládež 18.9.2023 | Redakcia

U19: O troch bodoch rozhodol v samom závere Dulay

Zverenci trénera Andreja Štefanku viedli už v 11. minúte 2:0, napokon o troch bodoch rozhodli v 92. minúte.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 - MFK Michalovce 3:2 (2:0)

Góly: 1. Murko, 11. Dadík, 90.+ Dulay - 61. Nináč, 68. Koval

ŽK FC ViOn: -

Rozhodovala: Bočková

Zostava FC ViOn: Zábojník - Bujna, Korec, Polák, Ďuriš - Nemčok, Király, Hodúr - Murko (46. Bucheň), Dadík (69. Hipš), Dulay

Tréner Štefanka musel pre trest sledovať zápas iba z tribúny, rovnako tak aj Berky, či zranení Grác a Oršula.

Úvod vyšiel mladým vioňákom ako z učebnice. Skóre duelu otvoril už v úvodnej minúte Murko, zakončoval po spätnej prihrávke Dadíka. Aj v 11. minúte bol pri góle Dadík, tentoraz ho sám dal, keď strelou k pravej žrdi zvýšil na 2:0, Zápas mohol ešte v prvom polčase uzavrieť Dulay, ale gólman hostí ho vychytal.

Druhé dejstvo začali opäť lepšie Zlatomoravčania, ich pokus skončil iba na brvne. Potom sa z ničoho nič dostali do zápasu hostia a gólmi Nináča v 61. minúte a Kovala v 68. minúte vyrovnali. V týchto chvíľach zápasu boli lepším tímom, dvomi zákrokmi sa zaskvel domáci brankár Zábojník. Rozhodnutie prišlo v 92. minúte, keď prízemný center Bucheňa našiel na zadnej žrdi Dulaya a ten rozhodol o troch bodoch pre ViOn.