Mládež 3.12.2023 | Redakcia

U19: Na rozlúčku s jeseňou výhra rozdielom triedy

V predohrávke jari mladí ViOnisti zdolali vysoko Podbrezovú 4:1. Strelecky zažiaril dvojgólový Berky.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 - FK Železiarne Podbrezová U19 4:1 (2:1)

Góly: 17. a 78. Berky, 11. Dulay, 81. Dadík - 43. Lutka

ŽK FC ViOn: Grác, Nemčok, Michaleje, Bujna

Rozhodoval: Batiz

Zostava FC ViOn: Domaniský - Grác, Polák, Michaleje, Bujna - Korec, Nemčok, Berky (84. Hipš) - Murko (57. Bucheň), Dadík, Dulay

Trénerovi Andrejovi Štefankovi chýbal nielen Samuel Hodúr, ktorý nastúpil za áčko proti Žiline, ale aj zranení Kristián Zábojník a vykartovaný Jonáš Oršula. Stretnutie sa hralo na umelej tráve štadióna ViOn a bolo predohrávkou prvého jarného kola. Zároveň bolo pre U19 posledným na jeseň.

Úvod vyšiel lepšie domácim. Už v 11. minúte otvoril skóre peknou strelou Dulay. O šesť minút neskôr sa z vnútra šestnástky prvý raz presadil Berky. ViOnisti boli lepším tímom, paradoxne však do prestávky znížili hostia. V 43. minúte sa po peknej akcii stredom ihriska presadil strelou po zemi k ľavej žrdi Lutka.

V druho dejstve bol výsledok dlho otvorený. Blízko k vyrovnaniu boli hostia, úspešní však neboli. A tak udreli Zlaté Moravce. A to v priebehu pár minút dvakrát. Nielenže uzavreli duel, ale skóre v ňom navýšili na rozdiel triedy. Najprv sa v 78. minúte z priameho kopu po zemi k pravej žrdi presadil druhýkrát Berky, aby o tri minúty neskôr hlavou uzavrel Dadík na konečných 4:1. ViOnisti zaslúžene vyhrali a jeseň tak ukončili najlepším možným spôsobom.

Zlaté Moravce budú zimovať v tabuľke so sedemnástimi bodmi na deviatom mieste. Jar odštartujú 2. marca o 11.00 hod., keď opäť doma na umelej tráve vyzvú Tatran Prešov.