Mládež 29.11.2023 | Redakcia

U19: Dorastenci doma na Trnavu nestačili

V predposlednom jesennom zápase prehrali starší dorastenci so Spartakom Trnava 1:3.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 - FC Spartak Trnava U19 1:3 (0:1)

Góly: 19. Grác - 50. Bilčík, 57. Adamkovič, 76. Masár

ŽK FC ViOn: Korec, Hipš, Oršula

Rozhodoval: Choreň

Zostava FC ViOn: Zábojník - Grác, Polák, Michaleje, Oršula - Korec, Nemčok, Berky (46. Urban) - Bucheň (60. Hipš), Murko (60. Dadík/88. Farský), Dulay

A to aj napriek tomu, že v prestávke viedli mladí ViOňáci 1:0. V dueli výrazne chýbal kapitán Samuel Hodúr, ktorý premiérovo nastúpil za A tím v Dunajskej Strede. Zápas sa hral za veľkého vetra na umelej tráve štadióna ViOn.

Bolo to stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý režírovali domáci futbalisti, druhý patril suverénnej Trnave. Vedúci gól padol po štandardnej situácii, keď Nemčok nabil Grácovi a ten z takmer 30 metrov trafil ukážkovo - 1:0. Po prestávke ale začal dominovať Spartak. Bol lepším tímom, vytváral si šance a tri z nich aj využil. O vyrovnanie sa postaral v 50. minúte Bilčík, o sedem minút neskôr dal po dorážke vedúci gól hostí striedajúci Adamkovič a zaslúžený triumf Trnavy spečatil v 76. minúte Masár.

Zlaté Moravce sú v tabuľke so štrnástimi bodmi na desiatom mieste tabuľky, v sobotu 2. decembra o 11.00 hod. privítajú na umelej tráve v poslednom jesennom zápase FK Železiarne Podbrezová.