Aktuality 9.6.2022 | Redakcia

Tretí letný transfer. Klub získal zo Senice talentovaného brankára Matúša Chropovského

Na jar bol oporou medzi senickými žrďami. Ďalšie roky spojí s FC ViOn.

Po tom, čo FK Senica už nebude od novej sezóny súčasťou fortunaligovej mapy, si hráči hľadajú nové angažmány. To je aj prípad 20-ročného brankára Matúša Chropovského. "Bol som príjemne prekvapený, keď ma oslovili Zlaté Moravce. O to viac, že ide o tradičný klub najvyššej súťaže. Chvíľu som si to všetko nechal prejsť hlavou. Ale neváhal som. Verím, že som v mojej kariére urobil správny krok. Všetko bolo rýchlo dohodnuté a prestup bol spečatený," hovorí rodák zo Skalice, kde okrem Senice aj krátko v mládežníckej kategórii pôsobil. Dôležitú prácu urobil pri transfere aj hráčov agent Dušan Vrťo. Súčasťou prestupu bola aj dohoda s materským klubom zo Záhoria.

Aktuálne ešte trávi dovolenku v zahraničí, ale už teraz sa teší na nové výzvy. "Som rád, že budem pôsobiť v takom klube, ako sú Zlaté Moravce. Počul som z viacerých strán, ako tam všetko funguje a pracuje sa seriózne. Hlavne si želám, aby som bol zdravý. Potom budem môcť na sebe ešte lepšie makať a napredovať. Samozrejme, musím mať aj osobný cieľ. Rád by som sa prepracoval na pozíciu jednotky. Ale prvoradý je tím. Verím, že budeme v lige konkurenciespochní každému," uzavrel mladý gólman.

Matúš vytvorí brankársky tím s Patrikom Lukáčom, ktorý sa vo ViOne postupne prepracoval na pozíciu brankárskej jednotky. Doplní ich Patrik Richter z vlastnej akadémie. Ten ale ešte v budúcej sezóne bude aj v kádri už prvoligovej U19.

Zmluvu s klubom od Žitavy podpísal Matúš Chropovský na dva roky. Súčasťou je aj opcia na ďalší rok. Obliekať bude dres s číslom 18.

Hlavný partner
Partneri