Aktuality 13.7.2022 | Timotej Pavlík

Tomáš Vestenický bude hrať za ViOn

Tomáš Vestenický podpísal zmluvu so Zlatými Moravcami.

Najnovšou posilou v tíme Jána Kociana sa stal bývalý mládežnícky reprezentant Tomáš Vestenický. Už skúsený útočník v minulosti pôsobil na Slovensku v FC Nitra. 10-gólový strelec zo sezóny 2017/2018 podpísal zmluvu na jeden rok.

,,Som milo prekvapený z tohto tímu. Bývam blízko Moraviec, takže som tu skoro doma. Tréneri sú super, verím že so mnou budú spokojní." povedal po podpise zmluvy 178 centimerov vysoký útočník.


Bývalý mládežnícky hráč AS Rím či Modeny sa po štyroch rokoch vracia na Slovensko: ,,Chcel som sa vrátiť domov na Slovensko. Mal som pocit, že potrebujem vo svojom živote zmenu."

Naposledy pôsobil “Vesťo” v litovskom Riteriai, kde mu kontrakt vypršal len začiatkom júla. Keďže v Litve sa hrá systémom jar - jeseň a v lete naplno beží súťaž, prichádza v plnej zápasovej praxi. Predtým si vyskúšal legionársky chlebík v Diname Bukurešť, FK Chayka a Cracovii Krakov.

,,Podpis zmluvy bol rýchly. Agent kontaktoval klub, následne som mal rozhovor s trénerom Kocianom. S ním sme sa dohodli na spoločnom fungovaní a klaplo to. Dúfam, že to takto dobre bude fungovať aj na ihrisku," hovorí 26-ročný rodák z Topoľčian, kde aj s futbalom začínal.

Tomáš Vestenický prichádza medzi červeno-modrých s jasným cieľom: ,,Bol by som rád, ak by sa nám podarilo postúpiť do prvej šestky. Samozrejme sa tomu budem snažiť pomôcť mojimi výkonmi na ihrisku."

Neznáma mu nie je ani hráčska kabína. ,,Pár hráčov som poznal už pred mojím príchodom. Je nás tu veľa šikovných hráčov, ktorí tvoria výborný kolektív. Dúfam, že tu zapadnem," uzavrela vo svojom prvom klubovom rozhovore nová tvár ViOnu.

Za úspešným transferom stojí aj sprostredkovateľ Matej Ivan z Football Service Agency, ktorému patrí poďakovanie za rýchly a korektný priebeh rokovaní.

Tomáš Vestenický bude na seba obliekať dres s číslom 9.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri