Klub 14.7.2022 | Timotej Pavlík

Tlačová konferencia pred štartom sezóny

ViOn mal pred začiatkom Fortuna ligy tlačovú konferenciu.

Aj Zlaté Moravce si plnili pred sezónou plnili mediálne povinnosti. Pred novinárov si sadol majiteľ ViOnu Viliam Ondrejka, tréner Ján Kocian, novozvolený kapitán Anton Sloboda a predseda predstavenstva TIPSPORT SK, a.s. Martin Tabák.

Na úvod dostal slovo majiteľ klubu pán Ondrejka: ,, Nová sezóna je pre nás dôležitá. Sme radi, že môžeme pôsobiť znovu v najvyššej súťaži. Chceme sa poučiť z tej minulej. Stanovili sme si nové ciele. Prvoradý je zachrániť sa v lige, no ten hlavný bude dostať sa do prvej šestky. Chceme si však chceme udržať status rodinného klubu. Snažili sme sa omladiť káder, čo sa nám aj podarilo. Jedna z priorít, po sedení s trénerom Kocianom, bola rozšíriť káder.

Prvý muž ViOnu sa pristavil aj pri akadémii: ,,Musím spomenúť aj náš mládežnícky úspech. Chlapci z kategórie U19 postúpili do prvej dorasteneckej ligy, zároveň s nimi aj tím U17 a čoskoro náš klub získa štatút akadémie. Raz by som sa chcel dožiť toho, že sa nám podarí predať hráča zo Zlatých Moraviec do Barcelony. A toto je ďalší krok.dodal s úsmevom.

Hlavný tréner Ján Kocian sa vyjadril o skladbe mužstva: ,,Tím prešiel značnou obmenou. Vyberali sme si najmä mladých hráčov, pre ktorých je hrať za ViOn priorita. Máme ešte nejaké posty, ktoré potrebujeme doplniť. Káder je ale takmer sfinalizovaný. Nie sme tím, ktorý bude všetkých biť. Ale budeme sa snažiť o najlepšie reprezentovanie klubových farieb. Ak skončíme na vyšších priečkach ako minulú sezónu, tak to bude krok dopredu. povedal kormidelník Zlatých Moraviec.

Anton Sloboda bude v novej sezóne na ruke nosiť kapitánsku pásku: ,,Je to pre mňa nová úloha a aj veľká zodpovednosť. Verím, že budem spoluhráčom nápomocný v kabíne, ale aj mimo nej. Noví hráči charakterovo zapadli do kabíny. Budeme sa snažiť zatraktívniť našu hru, aby sme prilákali, čo najviac divákov.

FC ViOn získal pár dní pred štartom Fortuna ligy aj najväčšiu posilu, generálneho partnera TIPSPORT SK, a.s.

,,S Vionom sme sa dohodli na dvojročnej zmluve s opciou. Verím, že ten kontrakt bude pokračovať dlhšie ako dva roky. Tešíme sa na spoluprácu s ViOnom.vyjadril sa predseda predstavenstva Martin Tabák.

,,Po 27 rokoch tento klub získal generálneho partnera. Dlhé roky som po tom túžil, no nedarilo sa mi nikoho seriózneho získať. Vďaka našej robote, ktorú tu robíme, si nás niekto všimol. Je to miľník v budovaní našej značky. Sme na začiatku spolupráce, ktorá by mala byť prospešná pre nás aj pre Tipsport,nechal sa hrdo počuť Viliam Ondrejka.

KÁDER:

BRANKÁRI: 18 Matúš Chropovský, 1 Patrik Lukáč, 33 Patrik Richter

HRÁČI: 25 Samuel Suľa (O), 39 Denys Balan (O), 42 Michal Pintér (O), 66 Martin Bednár (O), 90 Matúš Čonka (O), 6 Timotej Múdry (S), 14 Denis Duga (S), 8 Anton Sloboda (S) - kapitán, 5 Tomče Grozdanovski (S), 29 Adam Brenkus (S), 26 Tomáš Ďubek (S), 4 Aaron Belmenen (S), 16 Karol Mondek (K), 89 Alexandros Kyziridis (K), 98 Sebastián Rák (K), 20 Patrik Pinte (K), 9 Tomáš Vestenický (Ú), 7 Tomáš Horák (Ú), 10 Giannis Niarchos (Ú), 31 Marko Ševčík (Ú)

PRÍCHODY:

Matúš Chropovský – FK Senica, Samuel Suľa – MŠK Žilina, Denys Balan – FC Kryvbas, Timotej Múdry – MFK Ružomberok, Adam Brenkus – MFK Ružomberok, Patrik Pinte – Tatran Liptovský Mikuláš, Tomáš Vestenický – FK Riteriai, Giannis Niarchos – FK Senica, Marko Ševčík – FC Nitra

ODCHODY:

Marek Švec (1-ročné hosťovanie MFK Dubnica), Matúš Kira, Peter Čögley, Dávid Haspra, Jozef Menich, Martin Tóth, Martin Chren, Georgios Neofytidis, Peter Kolesár, Marián Chobot, Martin Kovaľ, Taofiq Jibril

SUMÁR PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV:

  • FC Slovan Galanta – FC ViOn 0:7 (Mondek, Horák, Hasil, Rák, Niarchos, Brenkus, Švec)
  • 1. FC Slovácko - FC ViOn 1:0
  • FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn 4:0
  • FC ViOn – FC Petržalka 6:0 (Ďubek 2, Rák 2, Sloboda, Niarchos)
Generálny partner
Hlavný partner
Partneri