Aktuality 26.1.2024 | Matej Zima

Spolu za hranice ihriska

Zlatomoravčania odohrajú v Prahe 4.februára o 15:00 h zápas roka so Slaviou Praha. Výťažok zo stretnutia bude darovaný na pomoc ľuďom na Ukrajine.

Príbeh tohto stretnutia je výnimočný. Zrodil sa neobvyklým spôsobom, dohodol sa prostredníctvom sociálnej siete X v utorňajších večerných hodinách. Oba tímy sa od tohto momentu stali priateľskými klubmi. Zdieľajú rovnaké hodnoty a záleží ím na pomoci ľuďom. Práve preto sa oba tímy dohodli, že výťažok zo stretnutia poputuje na nákup sanitiek, ktoré budú pomáhať civilistom na zasiahnutom ukrajinskom fronte.

Obe mužstvá sú víťazmi, pretože majú za svojim chrbtom ľudí, ktorí chcú túto peknú myšlienku podporiť. Môžu tak urobiť svojou prítomnosťou vo Fortuna Arene v Edene alebo príspevkom na nadačný fond Slavie Praha.

ViOn vytvoril špeciálnu edíciu šálov, z ktorých výťažok pôjde takisto na nákup sanitiek pre Ukrajinu.

Predaj vstupeniek bude cez oficiálne kanály SK Slavia Praha. Cena lístka začína na 100 Kč, teda 4 eurách. Tím zo Zlatých Moraviec chystá pre svojich fanúšikov výjazd, o predaji vstupeniek budeme informovať v najbližších dňoch.

V Edene pred nedávnom prišlo k výmene trávnika, preto bude rozcvička pred zápasom na vedľajšom ihrisku. Na hlavnom trávniku uvidíme ViOnistov až na zápase. Tím Michala Hippa odcestuje na zápas deň vopred.

Zápas bude vysielaný v priamom prenose na O2 TV sport.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri