Zápas 15.2.2022 | Redakce

Slovnaft Cup: ViOn je v osemfinále. Spišskému Podhradiu strelil sedem gólov

Tréner Benkovský nemal k dispozícii viacero hráčov. Pre zranenie či chorobu vypadli Kovaľ, Chobot, Tóth, Bednár, Kira, Pintér či Čonka. Horák s Jibrilom hrali 5. kolo na jeseň, nemohli nastúpiť. Debutovo sa od začiatku predstavil novic Suľa.

Od prvých sekúnd ovládlo loptu jedno mužstvo – hostia od Žitavy. Zmocnili sa lopty a vyvíjali na súpera čoraz vyšší tlak. Úvodný odpor sa snažil v jedenástej minúte zlomiť Haspra, no jeho krížnu strelu dokázal jeden z obrancov vykopnúť z čiary. O štyri minúty neskôr išiel ViOn do vedenia. Po rohovom kope Ďubeka hlavičkoval presne k ľavej žrdi Neofytidis – 0:1. Netrvalo dlho a Zlatomoravčania navýšili náskok o dva zásahy. V sedemnástej minúte našiel výborne Ďubek za obranou Čogleya, ktorý ponúkol gól pred prázdnu bránu Grozdanovskemu a ten neodmietol – 0:2. Zverenci trénera Benkovského pokračovali v aktivite. Hralo sa na jednej polovici a zákonite na jednu bránu. Krátko po polhodine hry Kolesár prekopol defenzívu domácich, na čo umne zareagoval Ďubek a zoči-voči brankárovi sa nemýlil – 0:3. Prvé dejstvo ukončil hlavičkujúci Kolesár mimo priestor troch žrdí po rohovom kope Ďubeka.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Po ôsmich mesiacoch naskočil do ostrého stretnutia Duga. Domáci sa snažili ako mohli, ale na fortunaligistu nestačili. Tí ho prehrali v takmer každej hernej činnosti a postupne pridávali ďalšie góly. V 51. minúte najprv po prihrávke Kolesára zaváhal pred bránou Švec, ale o šesť minút neskôr sa po Neofytidisovi dočkal premiérového zásahu dočkal tiež Suľa – 0:4. Po hodine hry sa v sľubnej príležitosti ocitol po centri Ráka znova Švec, no ani tentoraz sa neradoval. Na loptu v páde nedosiahol. Desať minút pred záverečným hvizdom aktívny Švec vnikol do pokutového územia a bol faulovaný. Hlavný arbiter duelu ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Kolesár, ktorý sa nemýlil – 0:5. O päť minút na to sa do gólovej šance dostal Rák po centri Kolesára, loptu netrafil ideálne, odrazila sa k Švecovi a po viacerých zahodených príležitostiach sa predsa len dočkal presného zásahu – 0:6. Minútu pred koncom súboja chytil striedajúci Richter v bráne vionistov pokutový kop a z následného protiútoku uzavrel konečný rezultát Belmenen – 0:7. Zlaté Moravce tak postúpili do osemfinále domáceho pohára. V ňom privítajú 1.3. na svojom štadióne druholigistu z Púchova. Výkop je naplánovaný o 14.00 hod.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Každý zápas je pre nás dôležitý. Tento sme vyhrali, dali veľa gólov. Vyskúšali sme si množstvo vecí, nastúpilo veľa hráčov. Aj hráči z akadémie. Určite má dnešok veľa pozitív.“

MŠK Spišské Podhradie - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 0:7 (0:3)
Góly: 15. Neofytidis, 17. Grozdanovski, 32. Ďubek, 57. Suľa, 81. Kolesár (11 m), 86. Švec, 89. Belmenen
ViOn: Lukáč (72. Richter) - Čogley (46. Rák), Chren, Menich, Suľa (63. Belmenen) - Neofytidis (46. Duga), Grozdanovski - Haspra, Ďubek (63. Mondek), Kolesár - Švec
Rozhodoval: K. Micheľ

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri