Zápas 1.3.2022 | Redakce

Slovnaft Cup: Po víťazstve s Púchovom postupuje ViOn do štvrťfinále

Tréner Benkovský nemohol využiť služby zranených či chorých. Chýbali Kovaľ, Chobot, Tóth, Pintér i Kira, ktorý absolvoval menší operačný zákrok zraneného lakťa.

Hneď v prvej minúte sa k po Bednárovom dlhom nákope za obranu dostal k lopte Kyziridis, ktorý na hranici pokutového územia našiel v dobrom postavení Ďubeka. Skúsený futbalista pálil z prvej do náručia brankára. O sedem minút neskôr odpovedali hostia po chybnej rozohrávke defenzívy ViOn-u. Loptu zachytil Michlík, ktorý sa rútil sám na Lukáča, no mieril do jeho pravej žrde. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Zakrátko ponúkol Chren strelecké zakončenie Jibrilovi. Legionár z Nigérie mieril spoza šestnástky nad bránu. V podobnej pozícii pálil tesne nad brvno tiež hosťujúci Ullman. Loptu držali na svojich kopačkách zverenci trénera Benkovského. Púchovčania vyrážali do rýchlych protiútokov. Pevná obrana domácich odolávala a lopty zachytávala väčšinou v strede poľa. V dvadsiatej prvej minúte znova nakopol Bednár za defenzívu Púchova. Jeho prihrávku si spracoval Jibril, dostal sa k strele, ale mieril do brankára. Dve minúty pred odchodom do kabín to do tretice skúsil Bednár nákopom. Vyšiel mu i tentoraz, keď lopta prepadla na Kyziridisa, ktorého zakončenie v poslednej chvíli vytlačil Straňák na rohový kop. Úvodné dejstvo uzavrel v poslednej minúte Kyziridis. Krídelník Zlatomoravčanov sa individuálne pohral s viacerými hráčmi súpera, ale zblízka na Strelčíka nevyzrel.

Po zmene strán pokračoval obraz hry z prvého polčasu. Tréner Benkovský siahol po dvojitom striedaní. Príchodom Horáka s Mondekom sa snažil oživiť ofenzívu svojho mužstva. Boli to hráči Púchova, ktorí sa ozvali ako prví. V 56. minúte sa zoči-voči Lukáčovi objavil v nájazde Michlík. Strážca svätyne ViOn-u včas vybehol a zmenšil mu strelecký uhol. S naplnením hodiny hry rozohral Ďubek rohový kop, ktorý na zadnej žrdi len tesne minul hlavou Menich. S pribúdajúcimi minútami sa vionisti dostávali čoraz k väčšiemu tlaku. Tlačili sa za postupovým gólom. Schladiť ich v 63. minúte mohol po centri Ullmana zakončujúci Kapusniak. Z prvej vystrelil spoza tiel brániacich futbalistov a takmer prekvapil Lukáča. Brankár ViOn-u pohotovo zareagoval a loptu, za pomoci hrude, vyrazil do bezpečia. O dve minúty na to prišla príležitosť na opačnej strane. Mondek vyzval Horáka, ktorý z otočky vypálil tvrdo do rukavíc púchovského brankára. V 71. minúte mu po rýchlej akcii cez Menicha, Grozdanovskeho a Ďubeka pomohlo pri zakončení Horáka brvno. Desať minút pred záverečným hvizdom sa v najväčšej príležitosti Púchova ocitol po štandardnej situácii na zadnej žrdi hlavičkujúci Pavlovčík. Lukáč vytiahol skvelý zákrok. Na druhej strane okamžite zakončoval Ďubek do ruky brániaceho hráča hostí. Hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si zobral Ďubek, no Strelčík vystihol smer jeho strely a stav bol tak stále bezgólový. Duel už smeroval k penaltovému rozstrelu, keď Kyziridisov rohový kop dopravil na vzdialenejšej žrdi do siete osamotený Menich1:0. Jeho presný zásah prišiel v hodine dvanástej a zariadil ním postup medzi osem najlepších v Slovnaft Cup-e. V samom závere mal na kopačke poistku Ďubek, no sám po brejku proti Strelčíkovi zlyhal.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „V prvom rade chceme pochváliť aj súpera. Odviedol veľmi dobrý výkon. Chceli sme dať čím skôr gól. Ako minúty pribúdali, prichádzala určitá nervozita. V každom prípade, veril som svojmu mužstvu. Veril som, že gól dáme. Nakoniec sa nám to podarilo a po víťazstve postupujeme v pohári ďalej.“

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MŠK Púchov 1:0 (0:0)