Skvelý výkon a veľký výsledok. FC ViOn 2:0 DAC

Tréner Benkovský nemal k dispozícii viacero hráčov. Pre chorobu či zranenie vypadli Chobot, Kovaľ, Kira, Tóth, Pintér, Čonka. Červená karta odstavila Neofytidisa. Premiérovo od úvodu naskočil Jibril. S debutom v novom drese Suľa. V bráne sa predstavil Lukáč.

21. kolo, piatok 18.2. FC VION ZLATÉ MORAVCE, A. S.

Góly: 64. Jibril, 88. Sloboda
Žlté karty: 24. Sloboda, 35. Kyziridis, 47. Horák, 66. Mondek – 53. Moumou, 57. Andzouana, 83. Pinto, 88. Balić, 90+1. Njie
Rozhodoval: Ziemba
Diváci: 683

Už v tretej minúte sa ako prví ozvali domáci futbalisti, ktorí tak dali jasný signál, že sa favorita duelu neboja. Kyziridis umne vysunul Grozdanovskeho, ktorý si zbehol do šestnástky a mieril k pravej žrdi, no Ricardo bol pripravený. Vionisti pokračovali v aktivite. Dvakrát sa dostali v boxe k sľubnej príležitosti, ale vo finálnej fáze si Jibril dvakrát neprebral loptu podľa predstáv a nezakončil. Hostia odpovedali v 28. minúte. Andrezinho predlžoval hlavou na zadnú žrď, kde Krstović nestihol zareagovať. Krátko po tridsiatej minúte prenikal do domáceho pokutového územia Andzouana, v súboji s Kyziridisom spadol a hlavný arbiter odpískal pokutový kop. Po preskúmaní situácie cez VAR penaltu odvolal a nariadil priamy kop. Zodpovednosť na seba zobral Davis a mieril tesne nad pravý horný roh Lukáčovej brány. V 38. minúte si domáci vytvorili rýchlu akciu po autovom vhadzovaní. Sloboda posunul loptu Mondekovi, ktorý sprava odcentroval a na prvej žrdi mieril hlavou tesne vedľa Jibril. V závere prvého dejstva napriahol z dvadsiatich metrov Balič a krásnou strelou míňal ľavú žrď. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa vrátili na trávnik aktívnejšie Zlatomoravčania. Po rohovom kope Kyziridisa zakončoval na prvej hlavou Horák, jeho pokus preletel cez celú päťku a mimo. V 55. minúte odpovedal striedajúci Balogh, keď zblízka zakončoval cez seba, ale ani on nemieril medzi tri žrde. V 64. minúte sa tešila domáca strana. Čogley potiahol po pravej strane, posunul Jibrilovi, ktorý si narazil s Mondekovi a zvnútra prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Dunajskostredčania pridali na aktivite a zakrátko mohli vyrovnať. V 66. minúte sa po prihrávke sprava z kopačky Pinta v obrovskej ocitol Andrezinho, v páde trafil ľavú žrď Lukáčovej brány. O tri minúty neskôr prišiel na ihrisko Ďubek a po Kyziridisovej indivudálnej dorážal loptu do siete, ktorú Ricardo stihol vytlačiť mimo bránu. Ďubek sa postavil k rohovému kopu, ktorý defenzíva odvrátila k Mondekovi a ten nebezpečne vypálil. Ricardo vyrážal do bezpečia. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa na hranici pokutového územia otočil Hahn, napriahol a strieľal tesne nad bránu. Dve minúty pred koncom uzavrel konečný rezultát Sloboda, keď si spracoval Ďubekov roh a spoza šestnástky mieril ľavou nohou presne k ľavej žrdi a nedal Ricardovi žiadnu šancu – 2:0. Zverenci trénera Benkovského podali výborný, kompaktný výkon, za ktorý boli odmenení zaslúženým víťazstvom. Základnú časť uzavrie ViOn o týždeň v malom Ríme, kde nastúpia proti Seredi.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Veľmi dôležitý zápas. Veľmi dôležité víťazstvo. Veľmi dôležité tri body, podložené organizovaným výkonom v ofenzíve i defenzíve. Jednoducho herným výkonom celého tímu. Som pyšný na hráčov. Robíme postupné kroky vpred. Body získavame, góly nedostávame. Verím, že to týmto smerom pôjde aj ďalej.“

Joao Janeiro (tréner DAC Dunajská Streda): „V prvom rade gratulujem ViOn-u. Vyhral zaslúžene, dal viac gólov. Dnešný zápas bol možno aj mojou chybou. V kabíne sa musíme každý pozrieť v prvom rade sami na seba.“