Aktuality 13.1.2023 | Timotej Pavlík

R​obert Stareček spečatil svoju budúcnosť so Zlatými Moravcami

Talentovaný futbalista z akadémie podpísal s ViOnom trojročný kontrakt.

Doterajší kapitán U19 dostal pozvánku do tímu Galáda koncom októbra, kedy sa prvýkrát pripojil k A-tímu. Tvrdá práca sa 18-ročnému defenzívnemu hráčovi vyplatila a dočkal sa prvej zmluvy v kariére. Stareček prišiel do Zlatých Moraviec pred štartom aktuálnej sezóny z FC Nitra.

,,Medzi mužov som prvýkrát prišiel koncom októbra, nebolo jednoduché si zvyknúť na tempo v tréningoch. Pomaly sa však do toho dostávam a to ma posúva vpred,“ vraví odchovanec seredského futbalu.

Pre rodáka zo Serede s podpisom zmluvy prichádzajú aj nové ciele: ,,Uvedomujem si, akú príležitosť som dostal. Prvý malý sen sa mi práve splnil, teraz sa budem snažiť, aby som si splnil aj tie ďalšie,” zaželal si mladý talent, ktorý je schopný hrať na pozícii stopéra aj defenzívneho stredopoliara.

,,Pocity, ktoré mám, sa nedajú ľahko opísať. Vždy som túžil po veľkom futbale, no nešlo by to bez ľudí, ktorí mi pomohli v správny čas a ktorým ďakujem za to, kde som teraz. Verím, že teraz splatím dôveru ľuďom z klubu a nášmu trénerovi Galádovi,” uzavrel Robert Stareček.

Klub a tréneri mali Starečka počas jesene pod drobnohľadom. “Poctivo pracoval, robil výrazné kroky dopredu, futbalovo rástol. Je ďalším z mladíkov z našej akadémie, ktorý podpísal s klubom dlhodobý kontrakt. Je na ňom, ako s príležitosťou naloží. Sme ale presvedčení, že vzhľadom aj na jeho povahu, charakter a futbalový talent, budeme o ňom ešte veľa počuť. Má to všetky predpoklady. Tešíme sa, že už je aj zmluvne súčasťou ViOnu, želáme mu veľa úspechov,” povedal na margo podpisu generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Robert Stareček sa aktuálne pripravuje s A tímom, samozrejme sa s ním v jarnej časti počíta ešte aj v kategórii U19, kde patrí ku kľúčovým hráčom trénera Andreja Štefanku.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri