Aktuality 3.6.2022 | Redakcia

Prvý príchod. Timotej Múdry z vicemajstrovského Ružomberka

FC ViOn hlási prvé nové meno prestupového obdobia. Člen širšieho reprezentačného kádra U21 Timotej Múdry prichádza z MFK Ružomberok.

Rodák zo Spišského Hrušova prichádza k Žitave z druhého tímu nedávno skončenej sezóny na ročné hosťovanie. "Záujem Zlatých Moraviec ma veľmi potešil, ponuka ma oslovila hneď na začiatku. Hlavne kvôli tomu, že je to seriózne fungujúci klub. V podstate som ani na chvíľu neváhal. Všetko prebehlo veľmi rýchlo a boli sme dohodnutí," hovorí 22-ročný stredopoliar.

V drese Ružomberka, keď ich zabehnutý stroj v ostatnej sezóne fungoval výborne, nemal minutáž, akú by si sám predstavoval. "Pre každého hráča je dôležité, aby hrával. S tým prichádzam aj do ViOnu. Hlavne si želám, aby som bol zdravý, mal dobrú prípravu a mal čo najväčšiu zápasovú minutáž. Len takto môžem napredovať a pomôcť tímu," pokračuje Timotej Múdry.

Aj keď prichádza do nového prostredia, nemusí byť preňho až tak neznáme. "Idem síce do niečoho nového. Ale poznám niektorých chalanov. Ďalších postupne spoznám. Čiže v tomto nie je problém. V každom prípade sa teším na nové výzvy, ktoré ma v novom klube čakajú," dodáva.

Jasno má aj v tom, ako by mohli vyzerať najbližšie týždne a nová sezóna. "Treba sa kvalitne pripraviť, času bude menej, príprava je kratšia. O to dôležitejšie ju bude dobre zvládnuť. A potom je to jasné. Dobre odštartovať sezónu. Ísť od zápasu k zápasu, byť úspešný a získavať body. Za týmto musíme ísť všetci, toto musí byť náš cieľ," dopĺňa Timo.

Tímové úspechy sú vždy najdôležitejšie. Futbalisti si však dávajú osobné ciele. "Byť zdravý, mať čo najväčšiu minutáž a pomôcť tímu, aby sa nám darilo. Toto všetko je z môjho pohľadu najdôležitejšie," uzavrel Múdry.

Timotej Múdry bude vo ViOne obliekať dres s číslom 6.

Hlavný partner
Partneri