Aktuality 16.6.2022 | Tlačová správa

Príprava odštartovala aj s novými hráčmi. Káder prechádza výraznou obmenou

Po trojtýždňových dovolenkách to opäť vypuklo. Tréner Ján Kocian spoločne s realizačným tímom, privítali na prvom zraze vynovený tím. Samozrejmosťou boli hráči z ostatnej sezóny, nechýbali nové tváre, či futbalisti, ktorí sú pri Žitave na skúške.

Na tréningovej ploche bolo v plnej permanencii šestnásť hráčov a dvaja brankári. Medzi nimi aj nové tváre. Matúš Chropovský, Timotej Múdry, Patrik Pinte a z dorastu Patrik Richter a Peter Kasan. O miesto v tíme prišli zabojovať ofenzívny hráč István Berki z Györu, stredopoliar Marek Výbošťok z Novej Bane a ofenzívny univerzál Sebastián Gembický z Trnavy. Rozhodnutie o ich pokračovaní padne po prvom prípravnom zápase v Galante.

Naopak, chýbali Patrik Lukáč, ktorý sa v piatok žení a dovolenku má predĺženú do pondelka. Tomče Grozdanovski, ktorý sa k tímu pripojí až 24. júna, keďže si počas klubovej dovolenky plnil reprezentačné povinnosti a Alexandros Kyziridis, ktorý priletel v čase tréningu a s tréningom začne vo štvrtok. Od pondelka sa budú s áčkom pripravovať dorastenci Sebastián Kain, Sebastián Rák a Adam Homola.

Medzi novicov patrí Timotej Múdry, ktorý prišiel z vicemajstrovského Ružomberka. „Prestávka bola celkom dlhá. Bol som v očakávaní prvého tréningu. Veľmi som sa tešil na ViOn. Je to dobre fungujúci klub, cítim sa tu príjemne, kolektív v kabíne je taktiež super. Viacerých hráčov som poznal už predtým, chalani v kabíne ma prijali. Tréner Kocian je veľké meno. Ukázal to už prvý tréning. Verím, že čoskoro budeme napredovať,“ povedal 22-ročný rodák zo Spiša.

Na prvom zraze nechýbal ani rekordér Fortuna ligy. Tomáš Ďubek predĺžil zmluvu so Zlatými Moravcami o ďalší rok. „Záverečný zápas minulej sezóny proti Liptovskému Mikulášu, už pod vedením trénera Kociana, naznačil ako by to malo vyzerať. Teším sa na prípravu a aj na ligu. Prajem si, aby to nebolo ako minulú sezónu. Verím, že dáme dokopy dobrý tím, ktorý bude konkurencieschopný,” zdôraznil skúsený futbalista.

Novinkou je aj návrat asistenta trénera Branislava Mráza. Inak sa zloženie realizačného tímu nemenilo.

Káder ViOnu prechádza výraznou obmenou. Opustilo ho desať futbalistov. Príchody sú známe zatiaľ tri. „Tím sa ešte určite rozrastie. V obrane potrebujeme posilniť a doplniť v podstate na každej pozícii. Do ofenzívy nám treba aspoň ešte dvoch futbalistov. Skautujeme a rokujeme každý deň od rána do večera. Chceme urobiť čo najmenej transferových chýb. Na druhej strane chceme do našich podmienok získať kvalitných hráčov, ktorí majú aj charakter. Nie je to jednoduché, ale pracujeme na tom. Treba byť trpezlivý,“ povedal generálny manažér Marek Ondrejka.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY:

15.6. (streda): začiatok prípravy
25.6. (sobota) o 17.30: FC Slovan Galanta - FC ViOn
28.6. (utorok) o 17.00: Slovácko - FC ViOn (v obci Rohatec)
2.7. (sobota) o 18.00: FK Železiarne Podbrezová - FC ViOn
9.7. (sobota) o 18.00: FC ViOn - FC Petržalka
16.7. (sobota): 1. kolo FL: Trnava – FC ViOn

Hlavný partner
Partneri