Posledný zápas v základnej časti sa skončil bezgólovou remízou

V 22. kole Fortuna ligy ViOn remizoval v Michalovciach 0:0.

FC ViOn: Lukáč - Suľa, Pintér, Šuvalija, Čonka - Sloboda (61. Ďubek), Bednár - Almeida (82. Čerepkai), Duga, Vestenický (8. Pinte) - Ikugar

Michalovce: Száraz - Kotula, Marjanovič, Volanakis, Magda - Slebodník (46. Vaško), Njie, Pena - Jánošík, Kanu, Adekunle (73. Qose)

Žlté karty: Slebodník, Qose, Kanu

Rozhodoval: Kružliak

Diváci: 503

V dnešnom zápase trénerovi Galádovi chýbal pre kartovú stopku Mondek. Ešte dorastenci Stareček a Richter odohrali zápas za U19.

Zápas sa skončil nešťastne pre Tomáša Vestenického, ktorý pre zranenie opúšťal ihrisko už v 8. minúte. Stalo sa tak nezavinene, podľa prvých prognóz ide o odtrhnuté zadný stehenný sval.

Duel začali aktívnejšie Michalovčania, ktorí mali viac z hry počas prvých 15 minút. Neskôr sa hra vyrovnala, Zlatomoravčania sa dostali do stretnutia a čoraz viac sa hra odohrávala pred brankárom Szárazom. Najväčšiu šancu na gól, po faule na Ikugara, mal z priameho kopu z hranice šestnástky Pintér. Jeho strela stroskotala na múre.

V druhom polčase si červeno-modrí vypracovali jednu vážnejšiu šancu, keď po centri Suľu z vnútra šestnástky zakončoval Ikugar. Brankár Szárazov však stál na správnom mieste. Gólovú príležitosť si nevytvorili v druhej časti hry ani Zemplínčania.

Po bezgólovej remíze skončili po základnej časti Fortuna ligy vďaka lepším vzájomným zápasom na ôsmom mieste, ViOn je deviaty.

Nadstavbová časť sa začína už najbližší víkend. ViOnisti odohrajú prvé kolo skupiny o udržanie sa práve proti Zemplínu. Duel je na programe v sobotu 11. marca o 15.00 v domácej ViOn Aréne.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Zápas bol bojovný. Hráči ukázali veľa bojovnosti. Som presvedčený, že na lepšom teréne by sa zápas skončil 2:2. No,nie sme spokojní, že sme remizovali.