Aktuality 21.6.2022 | Timotej Pavlík

Piata nová tvár. Zo Senice prichádza 19-ročný útočník Giannis Niarchos

Ďalším letným príchodom do ViOnu je bývalý mládežnícky hráč Panathinaikosu.

Giannis Niarchos uplynulé dva roky strávil vo fortunaligovom FK Senica. V minulej sezóne v odohral 26 ligových zápasov, v ktorých strelil štyri góly a na štyri prihrával. Jedenkrát sa presadil v Slovnaft Cupe.

Bývalý útočník Záhorákov sa upísal ViOnu na dva roky.Je to pre mňa prvý deň v klube, no cítim sa tu skvelo. Som rád, že môžem začať novú futbalovú kapitolu práve tu. Mám nejaké predstavy o tímových cieľoch, ale aj o svojich individuálnych. Myslím si, že by sme sa mohli pobiť o vyššie priečky, ako bol ViOn v ostatnej sezóne. Čo sa týka mňa, tak by som chcel strieľať veľa gólov a čo najviac pomôcť tímu." povedal talentovaný útočník.

Grécky zakončovateľ spomenul, že sa rozprával o klube so svojim krajanom Alexandrosom Kyziridisom.Kyzi je skvelý chalan. Počul som od neho, že tu je dobrá partia a celkovo dobrý tím. Očakávam, že budeme hrať dobrý futbal. Takisto je dôležitá aj energia v kabíne, z ktorej mám po prvých hodinách výborný pocit."

Mladý útočník, ktorý o päť dní oslávi dvadsiatku, je 188 centimetrov vysoký. Na Slovensko prišiel na jeseň v roku 2020. V Senici pôsobil dve sezóny. V prvej ešte v kategórii U19, vo vlaňajšej už patril medzi opory áčka. „Fortuna liga je veľmi tvrdá, bojovná, čo sa mi veľmi páči. Dostáva tu šancu veľa mladých hráčov. Dá sa v tejto súťaži získať veľa skúseností.

Možnosti, okrem Zlatých Moraviec, mal Giannis aj iné. „Boli to reálne ponuky. Ale cítil som, že od ViOnu je to úprimné. S klubom som bol v kontakte asi mesiac. Trošku to trvalo. Ale posledný týždeň to bolo veľmi intenzívne. Záujem bol vytrvalý. Po rozhovore s mojim agentom sme vybrali pre mňa tú najlepšiu možnosť a tou sú Zlaté Moravce.uzavrel debatu grécky talent.

Giannis Niarchos bude nosiť dres s číslom 10.

Hlavný partner
Partneri