Aktuality 30.12.2023 | Redakcia

Patrik Lukáč sa vracia na ViOn

V máji sa zachránil s ViOnom v najvyššej súťaži. Po polročnom pôsobení v poľskom Podbeskidzie Bielsko-Biala sa 29-ročný brankár vracia do konca sezóny do Zlatých Moraviec.

Patrik Lukáč je pre všetkých fanúšikov ViOnu známa tvár. Do zlatých Moraviec prišiel prvýkrát v lete 2020, pre zranenie však vynechal takmer celú sezónu. V tej nasledujúcej odchytal už 16 ligových duelov a v sezóne 2022/2023 nastúpil do všetkých 34 stretnutí vrátane barážových zápasov s Prešovom. Azda jeho najpamätnejší duel v Zlatých Moravciach je práve druhý barážový proti Prešovu, keď za stavu 1:0 chytil penaltu.

Staronová posila opisuje ako prebiehal jeho návrat k Žitave: ,,V priebehu jesene sa mi ozvali Martin Matlák, tréner brankárov a Tomáš Ďubek, či by bola možnosť pomôcť na jar ViOnu. Následne prebehla komunikácia s majiteľom klubu a Marekom Ondrejkom, kde sme všetko doladili.”

Rodák z Prešova sa vracia po jeho angažmáne v druhej najvyššej poľskej súťaži: ,,V prvom rade, moja vyťaženosť v Poľsku nebola ako som si želal a predstavoval, ani na akú pozíciu som tam prišiel pred sezónou. Teraz som však po polroku v známom prostredí a som za to rád.”

Patrika Lukáča čaká rovnaký cieľ ako minulú sezónu: ,,Jediný cieľ a ambícia je záchrana akýmkoľvek spôsobom. Teším sa na opätovnú spoluprácu s mojím trénerom brankárov. Som rád, že opäť sa stretnem s ľuďmi, ktorí pracujú v klube, s chlapcami v kabíne, s ktorými som už hral, ale aj na tých nových a nemôžem zabudnúť na Samuela Suľu,” uzavrel s úsmevom.

Patrik Lukáč si bude vo svojom druhom pôsobení na ViOne obliekať dres s číslom 1.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri