Rozhovor 27.7.2021 | Peter Žember

Ofenzívne rady doplní na rok univerzál Peter Kolesár

Ešte stále len dvadsaťtriročný futbalista je odchovancom Trebišova. Podstatnú časť kariéry strávil v Michalovciach.

Práve na Zemplíne debutoval v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži ako osemnásťročný. Dokopy si pripísal 65 štartov. Radoval sa z deviatich presných zásahov. V októbri minulého roka sa dohodol na kontrakte s trnavským Spartakom. V malom Ríme odohral devätnásť duelov.

„Trnavu beriem ako pozitívny krok dopredu. Možno som tam neodohral toľko minút, koľko som chcel, no angažmán vnímam kladne. Aktuálne som už vo ViOn-e a verím, že spoločne všetko zvládneme,“ uviedol Kolesár.

K Žitave prichádza na ročné hosťovanie. „Som rád, že ViOn o mňa prejavil záujem a dostanem v tomto mužstve šancu. Pobijem sa o miesto, aj keď to nebude ľahké a dúfam, že svojimi výkonmi pomôžem tímu k úspechom,“ pokračuje Peter.

V kabíne má viacero bývalých spoluhráčov z Michaloviec. S ďalšími sa pozná z ihriska v rámci ligových súbojov.

„Teším sa, že tu mám nejakých kamarátov ako Kiri, Bedňa či Majo Chobot s Gambim, s ktorými sme boli spolu v reprezentácii. Verím, že ma chalani v kabíne príjmu a zapadnem medzi nich,“ doplnil Peter Kolesár.

Bývalý mládežnícky reprezentant doplní trénerovi Benkovskému ofenzívne rady. Vďaka svojej univerzálnosti môže hrať nielen na krídle, ale i v strede.

„S Petrom sme boli v kontakte dlhodobejšie, chceli sme ho získať. Napriek mladému veku ide už o skúseného futbalistu. Prešiel si reprezentačnou U21, má odohraných dostatok zápasov vo Fortuna lige. Potrebovali sme ešte hráča do ofenzívy, jeho kvalita a univerzálnosť nám môže pomôcť. Vnímame to tak, že si vieme obe strany pomôcť. Transferu sme nechávali svoj čas. Všetko sa dotiahlo v pondelok večer. Bolo to veľmi rýchle. Všetky strany sme to chceli mať vyriešené pred odchodom Spartaka do Rumunska na Konferenčnú ligu UEFA. Sme radi, že prišlo k dohode. Poďakovanie patrí vedeniu Trnavčanov za korektný a ústretový prístup,“ ozrejmil generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Nová akvizícia Zlatomoravčanov sa v utorok ráno zapojila do tréningového procesu. „Kole“ bude k dispozícii už v najbližšom ligovom vystúpení, v ktorom ViOn privíta v nedeľu na domácom ihrisku hráčov MŠK Žilina.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri