Rozhovor 3.8.2021 | Redakce

Na hrot útoku prichádza gruzínsky dlháň David Mujiri

Dvadsaťdvaročný futbalista uspel na skúške. S mužstvom trénoval týždeň. Od vedenia dostal ročný kontrakt.

Bez šiestich centimetrov dvojmetrový útočník si vo svojej kariére vyskúšal najmä kluby v domácom Gruzínsku. Farby hájil Chikhury, Dinamo Tbilisi a naposledy tiež Shukury. Slovensko bude pre Davida po Moldavsku (Sheriff Tiraspol) a Turecku (Antalyaspor U19) treťou zahraničnou krajinou.

„Som veľmi šťastný, že mi dal ViOn možnosť obliekať jeho dres. Kontrakt si vážim. Budem na ihrisku odvádzať maximum preto, aby som klubu i trénerom potvrdil, že sa vo mne nemýlili a spoluhráčom pomohol na ihrisku,“ uviedol Mujiri (číta sa „Mudžiri).

K Žitave pricestoval pred týždňom. S novým kolektívom sa rýchlo spoznal, keďže absolvoval všetky tréningové jednotky. „Prostredie sa mi veľmi páči. Ľudia sú od prvého dňa ku mne milí a priateľskí. S trénerom často komunikujeme, je výborný. Máme k dispozícii všetko, aby sme sa spoločne zlepšovali a posúvali dopredu. Rád by som hral čo najviac a nastrieľal množstvo gólov. Keďže som útočník, budú sa odo mňa očakávať,“ pokračuje David.

Futbalová história meno Mujiri eviduje. Davidov otec patril k jedným z najlepších v Gruzínsku. Obliekal i najcennejší dres. V priebehu kariéry hral napríklad za Lokomotív Moskva, Sturm Graz, Dinamo Tbilisi či japonskú Hirošimu. Šesťkrát sa radoval zo zisku majstrovskej trofeje v rodnej krajine. Aktuálne zastáva funkciu generálneho sekretára gruzínskej futbalovej federácie.

„Vnímam to ako obrovskú motiváciu. Dokonca nielen otec (ofenzívny stredopoliar), ale aj starý otec (obranca) hral futbal. Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som bol lepší ako oni (úsmev),“ doplnil David Mujiri.

Zlatomoravčania jeho príchodom doplnili útočné rady. David sa pripojil k Marekovi Švecovi a Kubilayovi Yilmazovi. Dostali sme naňho zaujímavé referencie. Ide o mladého hráča, ktorý môže mať perspektívu. Vzhľadom na svoju výšku je to typologicky iný typ útočníka, akých máme. Samozrejme, potrebuje čas. Ale už teraz môže byť v určitých situáciách pre nás zaujímavou alternatívou,“ uzavrel generálny manažér Marek Ondrejka.

Najnovšia posila bude trénerom k dispozícii už v piatkovom treťom kole Fortuna ligy. ViOn privíta vo svojej aréne od 20.00 hod. FK Senica. Vstupenky sú od utorka v predaji na Čerpacej stanici ViOn i online: https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-zlate-moravce-vrable-vs-fk-senica-2021

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri