Aktuality 8.3.2023 | Timotej Pavlík

Medzinárodný deň žien

​Medzinárodný deň žien sa každoročne oslavuje 8. marca.

Je medzinárodne rešpektovaným sviatkom, ktorý zaviedla OSN pre pripomienku štrajku newyorských krajčírok z roku 1908. Ženy sa vtedy usilovali o kratší pracovný čas, lepšie platy, hlasovacie právo a koniec detskej práce. MDŽ sa pravidelne oslavuje od roku 1960. My si dnes tiež chceme pripomenúť ženy, ktoré sú v našich životoch vzorom. Preto sme sa futbalistov pýtali dve jednoduché otázky:

  1. Kto je najsilnejšia žena v tvojom živote?
  2. Prečo si si vybral túto ženu?

Stephano Almeida:
Najsilnejšia žena v mojom živote je moja mama, pretože vždy čelila všetkým prekážkam s odhodlaním a múdrosťou, vždy sa modlila a podporovala mňa a moju sestru. Vždy tu bola pre nás a aj bude.

Tomáš Vestenický:
V mojom živote je určite najsilnejšia žena moja mamina. Pretože keďže som bol často v zahraničí, tak vždy, keď som sa vrátil domov, bol to príjemný pocit byť spolu. Vždy som sa pri nej cítil ako doma, čiže pre mňa to fakt veľa znamená. A samozrejme, viedla ma odmalička k športu, futbalu, čo ma napĺňalo a som jej za to nesmierne vďačný.

Martin Toml:
Pre mňa jednoznačne najsilnejšia žena v mojom živote je moja maminka. Celkovo za všetko, za mojich bratov, ako nás vychovala a všetko to zvláda, ako to doma vyzerá, čo spolu s otcom zvládajú.

Karol Mondek:
Najsilnejšia žena v mojom živote je moja mamina, ktorá ma vychovala. Myslím si, že veľmi slušne. A samozrejme, teraz aj moja manželka, ktorá sa príkladne stará o našich dvoch synov a samozrejme aj o mňa. A ak by som mohol ešte spomenúť tretiu osobu, tak by to bola moja starká, ktorá nedávno prekonala ťažké ochorenie, dostala mozgovú príhodu a teraz s tým doma bojuje a potrebuje pozitívnu energiu. A tak by som ju chcel týmto pozdraviť a zaželať jej veľa zdravia a nech sa dá čím skôr dokopy.

Martin Bednár:
Najsilnejšie ženy v mojom živote sú pre mňa moja mama a priateľka. Mama preto, lebo sa starala a ešte aj stará o štyri deti. A priateľka Katka, lebo nedávno sa nám narodila dcérka. Bol som pri tom a videl som, čím si musela prejsť, ako to zvládla a ako to zvláda aj teraz. O dcéru sa väčšinou stará sama, keďže bývame v Michalovciach a ja som tu. Popritom ešte zvláda aj študovať. Veľmi silná žena je aj moja sestra, ktorá sa príkladne stará o svojho syna aj keď to nemala vždy jednoduché. Sú tam aj iné dôvody prečo ju považujem za silnú, ale o tom nechcem hovoriť, pretože ona vie, čo mám na mysli. Týmto by som ich chcel pozdraviť a odkázať, že ich mám veľmi rád.

Kenneth Ikugar:
Najsilnejšia žena v mojom živote je moja mama, pretože ma vychovávala v správnych hodnotách, bola mojim vzorom a podporovala ma v mojich rozhodnutiach. Vždy stála na mojej strane a vďačím jej za to, kde som práve teraz. Obetovala pre mňa a mojich súrodencov veľmi veľa.

,,Týmto chceme povzbudiť aj vás, aby ste si spomenuli na ženy vo vašom okolí, ktoré pre vás v živote veľa znamenajú. Stačí maličké poďakovanie a vaša pozornosť, aby ste im vykúzlili úsmev na tvári a tak ich ocenili za ich každodenný boj v živote. A je jedno, či už bojujú s veľkými vecami, alebo tými menšími. Týmto by sme chceli popriať všetkým ženám krásny Medzinárodný deň žien," uzavrel autor myšlienky pripomenúť si aj vo ViOne MDŽ PR manažér klubu Timotej Pavlík.

Viac o najsilnejších ženách v našich životoch sa dozviete na našom Youtube:

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri