Aktuality 23.12.2021 | Redakce

Martin Gamboš požiadal o ukončenie spolupráce. Klub mu vyšiel v ústrety

Univerzál do stredu poľa sa s vedením FC ViOn dohodol na ukončení zmluvy k 31.12. Kontrakt by mu vypršal v lete 2023.

Gamboš dostával od trénera Benkovského od úvodu sezóny na ihrisku priestor. Spočiatku nastupoval na poste defenzívneho stredopoliara, ku koncu jesene sa presunul na pozíciu podhrotového hráča.

„ViOn je klub, ktorý si budem aj naďalej vážiť. Spoznal som tu nielen veľmi dobrých spoluhráčov, ale tiež trénerov a ľudí. Vždy budem na tento angažmán spomínať iba v dobrom. Ďakujem všetkým i pánovi majiteľovi, že som v takomto klube mohol pôsobiť a zároveň napredovať,“ znejú slová na rozlúčku Martina Gamboša.

Jeho kariéra bude pokračovať v zámorí. Pri Žitave zasiahol dokopy do pätnástich duelov, v ktorých nazbieral 939 minút. Z gólu sa neradoval. Svoj záverečný súboj odohral v 19. kole vo ViOn aréne proti Michalovciam.

“Keď k m v lete prišiel, boli sme etci veľmi radi, lebo sme skali kvalitného univerzálneho futbalistu. Preto sme s m podpísali kontrakt na dvojročobdobie. Keď prišiel pred pasom v Senici za mnou, že sa chce spolu s priateľkou usadiť a žv Kanade u jej rodiny a vysvetlil mi vody, v podstate hneď som mu povedal, že osobne tomu rozumiem a nevidím vod sa nedohodnúť ku koncu roka na ukončení zmluvy. Prešiel som si to s majiteľom a trénerom, zdieľali rovnaký zor ako ja. Martin m v me bude určite chýbať. Ale v živote aj iné hodnoty, ako len zamestnanie, v tomto prípade futbalové. Stále hovorím, že etko je o ľoch, adaní riešení a kompromisoch. Paradoxne, od tohto momentu začal Martin te viac na ihrisku sť, hral s chuťou a veľmi dobre. Je to chalan, ktorý nielen kvalitu, ale aj veľcharakter. Za celý klub mu želáme, aby sa mu darilo nielen na športovom poli, ale aj v kromí. Pred príchodom do ViOn-u to nemal jednoduché po športovej stránke a za posledné dni si toho prešiel dosť aj v kromí, bol tvrdo skúšaný. Zaslúži si zažaj opačstránku. Držíme mu palce", povedal k jeho odchodu generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Martinovi za odvedené služby pre náš klub ďakujeme a v ďalšej kariére mu prajeme čo najviac zdravia a úspechov.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri