Aktuality 3.10.2021 | Redakce

Marek Švec bol donominovaný do reprezentácie U19

Mladý útočník dostal pozvánku od trénera Alberta Rusnáka dodatočne. V úvode októbra odohrajú sokolíci tri zápasy v rámci UEFA turnaja, ktorý je na Slovensku. Všetky súboje majú výkop v Žiari nad Hronom.

V 21-člennej nominácii sa Švec objavil po dlhšom čase. V mladšom veku si už na seba obliekol niekoľkokrát najcennejší dres. Pozvánku si vyslúžil po tom, čo dostáva ligové príležitosti pod vedením trénera Benkovského.

„Som trénerovi vďačný, že mi dôveruje a mám šancu pod ním hrať. Je to aj jeho zásluha, že ma pozvali. Verím, že odohrám čo najviac minút. Rád by som sa ukázal a podal také výkony, ktorými pomôžem spoluhráčom k pozitívnym výsledkom. Priznám sa, že som bol milo prekvapený, keď mi zazvonil telefón s pozvánkou. V nominácii som sa videl ako náhradník. Čakajú nás zaujímavé zápasy,“ uviedol ešte stále len sedemnásťročný zakončovateľ Marek Švec.

Talentovaný futbalista s perspektívou do budúcnosti sa k Žitave vrátil po pôsobení v Dunajskej Strede. V minulom ročníku sa predstavil na ihrisku päťkrát a dvakrát skóroval. V prebiehajúcej sezóne má na konte už deväť zápasov. Gólovo sa presadil raz – do siete Liptovského Mikuláša.

“Jedným z cieľov nášho zamerania je práca a príprava mladých perspektívnych hráčov. Jeden z nich je aj Marek Švec, ktorý dostal reprezentačnú pozvánku,. Ide o profesionálne nastaveného futbalistu, v tréningu pracuje na 100 %. Robí postupné kroky, jeho individuálny výkon rastie. Snažíme sa ho zaraďovať do základnej zostavy. Všetko chce postupnosť a trpezlivosť,” doplnil hlavný tréner Ľuboš Benkovský.

Reprezentanti si zmerajú postupne sily s Nemeckom (6.10.), Holadnskom (9.10.) a Portugalskom (12.10.)

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri