Aktuality 13.5.2022 | Redakcia

Ján Kocian: Vyhrať, potešiť výkonom a vidieť čo najviac hráčov

Posledný domáci duel v rámci skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige čaká FC ViOn v sobotu o 17.00 proti FK Pohronie.

"Nepôjde o žiadny prípravný zápas", prízvukuje hneď na úvod nový tréner červeno-modrých Ján Kocian. Isté je, že vionisti obsadia v tomto ročníku ligy jedenástu priečku. Strata na desiatu Senicu je už sedembodová. V dvoch stretnutiach ich ViOn môže získať maximálne šesť. Z barážovej pozície sa posunúť vyššie v tabuľke už nie je možné. Duel, v ktorom relatívne o nič nejde, však bude mať určite svoj náboj a bude o čo hrať.

"Vždy je o čo hrať. Ide o prestíž, ide o body. Chcem vidieť v akcii čo najviac hráčov. Aj takých, čo hrávali menej. Čiže môže sa stať, že striedaní bude viac a budú už v prestávke. Pritom nemusia odísť z ihriska najhorší. Pôjde skôr o to, aby som videl čo najviac chalanov s dlhšou minutážou. V každom prípade však chceme byť úspešní, chceme vyhrať," pokračuje kormídelník od Žitavy.

Pri tíme je týždeň. Pomaly spoznáva prostredie, káder, ale na základe rozhovorov detailnejšie aj jednotlivých hráčov. "Iný je pohľad z tribúny a iný potom, keď je človek súčasťou klubu. Tím je homogénny, chce pracovať. A musím povedať, že tak to aj počas týždňa bolo. Máme typologicky, ale aj osobnostne pestrú ponuku, je z čoho vyberať. Chcem, aby každý dostal priestor a ukázal svoj potenciál," dodáva Kocian.

V priebehu pár dní na výrazné zmeny čas nie je. "Samozrejme, nie je možné meniť systém. Budeme pokračovať v tom, čo má mužstvo natrénované. Určite sme možno niečo iné priniesli do tréningu. Môžu nastať nejaké zmeny v detailoch. Ale v zásade nie je čo teraz extra nové vymýšľať. V každom prípade po zápase budeme spokojní vtedy, ak vyhráme a prezentujeme sa dobrým výkonom. To bude znamenie, že sme pripravení na baráž," uzavrel tréner Ján Kocian.

Lístky na duel s Pohroním sú v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk, na čerpacej stanici ViOn a pred zápasom v pokladni štadióna.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri