Zápas 8.10.2022 | Timotej Pavlík

Ivan Galád v premiére úspešný. ViOn vyhral v Skalici

ViOn zvíťazil v sobotňajšom zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Skalica 2:0.

Diváci: 1343

Hlavný tréner Ivan Galád sa musel v zápase zaobísť bez zranených Slobodu, Grozdanovského, Pinteho a Ráka. Do základnej zostavy sa po dlhodobom zranení vrátil Čonka. Napriek viacerým absenciám si ViOn po dobrom výkone a organizovanej hre odnáša zo Záhoria dôležité tri body.

Futbalisti od Žitavy vstúpili do zápasu úspešne. Už v 5. minúte duelu sa po štandardnej situácií presadil Niarchos, keď jeho hlavu našiel kapitán Ďubek. V prvom polčase bolo potom šancí na oboch stranách menej.

Útočník ViOnu Niarchos pridal na začiatku druhého dejstva svoj druhý gól, keď mu v 53. minúte posadil center na hlavu Suľa. Potom prišli šance aj domácich, ale viackrát svoj tím skvele podržal brankár Lukáč. Tretí gól Zlatomoravčanov mohol pridať Mondek, jeho strela však opečiatkovala iba brvno Junasovej brány.

Zlaté Moravce si po trojbodovom úspechu vylepšili pozíciu v spodnej časti tabuľky a po druhom víťazstve v sezóne majú 10 bodov. Na priebežnom 11. mieste majú trojbodový náskok pred posledným Liptovským Mikulášom, dotiahli sa však na súperov pred nimi.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Tešíme sa, že sme vyhrali, bolo vidieť veľkú emóciu. Myslím si, že zo strany domácich boli taktiež vidieť slušné veci v tomto zápase. Sme radi, že sme spravili jeden krok, no máme pred sebou ešte strašne veľa práce.