FC ViOn porazil v 10. kole MONACObet ligy ŠK Slovan Bratislava B.

10. kolo, pondelok­ 14.10. ŠK Slovan Bratislava - Pasienky - hlavné ihrisko

FC ViOn
Zlaté Moravce - Vráble

MONACObet liga 2024/2025
Diváci: 75

Úvodnú šancu duelu mali domáci v 7. minúte po prihrávke za obranu Vionistov, ktorá našla nepokrytého Mišoviča. Jeho šancu napokon zneškodnil gólman Richter, obliekajúci červeno-modrý dres. Zlatomoravčania prvýkrát v dueli ohrozili bránu Slovanistov B v 22. minúte, zakončenie Šmigu však skončilo v náručí gólmana rezervy Slovana Hrdinu. V 35. minúte sme boli svedkami faulu Hrdinu na stredopoliara ViOn-u Nonikashviliho, a práve z následného pokutového kopu hostia otvorili skóre vo svoj prospech.

Druhý polčas bol oproti prvému ofenzívnejší. V 55. minúte mal šancu na zvýšenie skóre Nonikashvili, ktorému do predbránkového priestoru prihrával Šmiga. Nonikashviliho zakončenie však smerovalo do brvna brány rezervy Slovana. O zakončenie z väčšej diaľky sa v 77. minúte pokúsil Gono, no jeho strelu Hrdina vyrazil na kopačky Mondeka. Dorážku od krídelníka Zlatomoravčanov gólman Slovanu B zneškodnil, vytesnil ju na rohový kop. V 83. minúte ohrozil bránu Slovana B Nonikashvili, ktorému loptu v predbránkovom priestore sklepol striedajúci Balaj, no zakončenie legionára v drese Vionistov opäť zneškodnil Hrdina. Poslednú šancu duelu mali tiež hráči z Požitavia v 91. minúte po zahranom priamom kope Nonikashviliho, ktorý našiel Hala. Ten prihral do vápna domácich na Balaja, no jeho zakončenie napokon išlo nad bránu rezervy Slovana.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca duel 11. kola MONACObet ligy v piatok 18. októbra o 18:00h vo ViOn aréne, kde vyzvú Dynamo Malženice.

Roman Hudec | „Už stredajší pohárový postup v Seredi bol ťažký. Niektorí sa pýtali, že ako sme to hrali, no my sme nečelili šiestoligistovi, ale lídrovi tretej ligy, bol to rozdiel iba jednej súťaže. Chalani sami povedali, že Sereď má kvalitu a nie náhodou sa jej darí. Od víťazstva sme sa odrazili. S výsledkom 1:0 proti béčku Slovana sme spokojní. Skóre mohlo byť aj vyššie. Súpera sme nechceli púšťať do šancí a napokon sme ho veľmi dobre eliminovali, nedali mu priestor na tutovky,“