Aktuality 13.2.2022 | Redakce

Hosťovanie: Zo Žiliny prichádza k Žitave Samuel Suľa

Uplynulé hodiny nepatrili iba štartu jarnej časti sezóny, ale tiež sfinalizovaniu dohody medzi klubmi a príchodu univerzálneho hráča SAMUELA SUĽU.

Dvadsaťjedenročný futbalista odohral najviac zápasov na pravom kraji obrany. Cudzia mu ale nie je ani ľavá strana. Je odchovancom žilinského futbalu.

„Pocity mám výborné. Absolvoval som prvý tréning. Sú tu výborní ľudia, aj výborný tréner. Som rád, že som tu. Chcem sa čo najrýchlejšie adaptovať a každý deň pomôcť tímu na ihrisku v tréningovom procese, ale tiež v stretnutiach, keď príde šanca,“ zneli úvodné slová po spečatení dohody Samuela Suľu.Bývalý reprezentant do 19 či 21 rokov nazbieral vo Fortuna lige v priebehu troch sezón sedem štartov. Svoj debut v najvyššej slovenskej súťaži prežil 5. mája proti Dunajskej Strede, keď vybehol na trávnik v 85. minúte. Zaujímavosťou je, že prvý súboj v základnej zostave odohral v minulom ročníku práve proti FC ViOn.

„Pred príchodom som komunikoval s Jibrilom, s ktorým som bol v šatni Žiliny, ale poznám sa i s Kovaľom. Povedali mi, že je tu hlavne rodinná atmosféra, čo sa okamžite potvrdilo. Naozaj sa teším, že som tu. Myslím si, že mi tento angažmán pomôže,“ pokračoval Suľa.

Vedenie klubu od Žitavy si príchodom mladého, talentovaného hráča sľubuje zvýšenie konkurencie na kraji defenzívy. „Tým, že je Samo univerzál, je pre nás zaujímavý. Donedávna hrával na krídlach, čiže je alternatívou aj na tieto pozície. Na týchto defenzívnych a ofenzívnych postoch potrebujeme zvýšiť konkurenciu. Ide o mladého futbalistu, ktorý si prešiel mládežníckymi reprezentačnými kategóriami. Navyše, prichádza zo žilinskej školy, s výbornými návykmi. Môže mu to pomôcť rýchlejšie sa adaptovať do nášho systému. V prípade obojstrannej spokojnosti sú obe strany pripravené pokračovať od leta dlhodobejšie. Žilinčanom ďakujeme za rýchle a ústretové rokovania. Samovi prajeme, aby sa mu u nás darilo,“ uzavrel generálny manažér Marek Ondrejka.

Novi v kádri ViOn-u bude trénerom k dispozícii už v najbližšom vystúpení, ktoré Zlatomoravčania odohrajú v utorok v Poprade proti Spišskému Podhradiu. Od 14.00 hod ich čaká Slovnaft Cup

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri