Tlačová správa 6.6.2023 | Timotej Pavlík

Galád splnil misiu, pokračovať ďalej nebude

S Ivanom Galádom končí v FC ViOn aj jeho doterajší asistent Gergely Geri.

Krízový tréner, ako je všeobecne prezývaný tréner Ivan Galád, ďalej pokračovať v Zlatých Moravciach nebude. K tímu prišiel začiatkom októbra minulého roka. Jeho cieľ bol jasný. Dostať klub na priečky, ktoré mu zabezpečia účasť v najvyššej súťaži aj v budúcej sezóne. Svoju úlohu splnil do bodky. Vionisti sa v lige zachránili v barážovom dvojstretnutí s Tatranom Prešov. Po prehre v Ličartovciach 0:1, v domácej odvete jasne dominovali a súpera pokorili 3:0.

Keďže Ivan Galád vidí svoju budúcnosť vo vzdelávaní trénerov na Slovenskom futbalovom zväze, chce ďalej kráčať touto cestou. V budúcnosti má ale samozrejme dvere k červeno-modrým kedykoľvek otvorené. Práve pre spomínané vzdelávanie si v zime do realizačného tímu priviedol ako svojho budúceho nástupcu Gergelyho Geriho. Ten mal ViOn prevziať od leta, kde mala pokračovať kontinuita. Geri však prijal ponuku iného klubu a pri Žitave pokračovať nebude. Obom 31. mája vypršali platné kontrakty.

Majiteľ, manažment, hráči, všetci ľudia z klubu, ale i fanúšikovia obom trénerom ďakujú za kus roboty, ktorú odviedli pre FC ViOn Zlaté Moravce, patrí im veľké poďakovanie za záchranu vo Fortuna lige. Zároveň im prajeme veľa úspechov v ďalšej športovej kariére a v osobnom živote. Navždy zostanú v klubovej kronike zapísaní ako veľkí tréneri. Ešte raz ďakujeme.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri