Aktuality 2.11.2022 | Timotej Pavlík

Galád si vyhliadol mladého stopéra. Z vlastnej akadémie prichádza kapitán Stareček

Tréner Ivan Galád sleduje aj zápasy mládeže. Do svojho tímu si vyhliadol talentovaného futbalistu.

Duely dorasteneckej ligy si nenecháva ujsť ani tréner áčka Ivan Galád. Kapitán U19 patrí k oporám tímu. Róbert Stareček dostal pozvánku do tímu fortunaligistu.

„Minulý týždeň vo štvrtok mi tréner Galád povedal, že sa príde pozrieť na náš zápas s Podbrezovou. Spomenul aj to, že keď sa mu budem páčiť, tak pôjdem do prípravy s áčkom. V pondelok prišiel náš tréner Štefanka a povedal mi, že od tohto týždňa sa zapojím do prípravy s mužmi. Bol som šťastný,“ hovorí 18-ročný Róbert Stareček.

Pre mladého futbalistu je to aj veľká motivácia. „Som vďačný za túto príležitosť. Moje pocity sú zatiaľ výborne. Myslím si, že chalani ma prijali medzi seba dobre,“ pokračuje Stareček.

Dorastenci ViOnu sú nováčikmi medzi mládežníckou elitou. V tíme trénera Andreja Štefanku je niekoľko šikovných futbalistov. „Tréner áčka Ivan Galád je známy prácou s mladými hráčmi. Trénoval reprezentačnú U21, pracoval s mladými v Nitre. Sme radi, že si vyhliadol Róberta Starečeka. Je to mladý a talentovaný futbalista. Má všetky predpoklady byť kvalitným stopérom, prípadne defenzívnym stredopoliarom,“ povedal generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Samotný stopér vníma jeho príchod do áčka aj ako výbornú príležitosť pre ďalších hráčov z dorastu. „Áno, pre všetkých chalanov je to veľká motivácia.“

V tíme fortunaligistu pozná Stareček viacerých hráčov. „Najviac si rozumiem s Aaronom Belmenenom a Patrikom Richterom. Pod krídla si ma ale zobrali Patrik Lukáč a Denis Duga,“ dodáva s úsmevom mladý futbalista.

Samozrejme veľmi vníma šancu od trénera áčka. „Trénerovi Galádovi ďakujem za príležitosť. Vnímam ho veľmi pozitívne. Tréningový proces oproti dorastu je trošku iný. Začiatkom týždňa dosť náročný. Ale taký je mužský futbal. Oveľa fyzickejší, ako ten dorastenecký,“ uzavrel Róbert Stareček.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri