Aktuality 11.3.2022 | Klub

Fortuna liga spúšťa aktivitu #prihrajpomoc. Pomôže ľuďom z Ukrajiny

Riadiaca organizácia Fortuna ligy Únia ligových klubov spolu s klubmi a generálnym partnerom ligy spoločnosťou Fortuna spúšťa aktivitu #prihrajpomoc. Spoločne pomôžu ľuďom z Ukrajiny. Gesto solidarity prejaví tiež FC ViOn.

Celý svet, športový nevynímajúc, zasiahla pred dvoma týždňami otrasná správa o začiatku vojnového konfliktu na Ukrajine. Fortuna liga a jej kluby sa okamžite po vypuknutí vojny pridali k športovým organizáciám, ktoré vyzvali viditeľným spôsobom na zastavenie vojnového konfliktu. Kluby, hráči, realizačné tímy sa postavili za správnu vec a pridali sa nielen ku športovým subjektom z celého sveta, ktoré prezentovali jasné stanovisko.

Žiadnu vojnu zrejme šport zastaviť nemôže, no športové organizácie, kluby, hráči, funkcionári, fanúšikovia sa môžu spojiť a pomôcť. Presne o tom je duch fair-play hry a presne o tom je aj aktivita #prihrajpomoc, ktorú spúšťa Fortuna liga spolu s generálnym partnerom súťaže spoločnosťou Fortuna a klubmi našej ligy. Spolu pomôžu ľuďom z Ukrajiny, ľuďom vyhnaným zo svojich domov.

„Názov #prihrajpomoc je symbolický. Slovo prihraj počujeme často nielen vo futbale. Krásna prihrávka dokáže rovnako potešiť ako gól samotný. Prihrávka v tejto aktivite ale nebude športová, chceme prihrať pomoc ľuďom, ktorí to aktuálne potrebujú. Musíme v týchto časoch ukázať, že nám to nie je jedno. Pomoc zo strany nášho generálneho partnera či klubov si vážime o to viac, že všetkých sužovala dva roky pandémia ochorenia Covid-19 a prísne opatrenia, ktoré výrazným spôsobom zasahovali do športových podujatí a prakticky znemožnili klubom príjem zo vstupného,“ povedal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Najbližšie kolo (2. kolo nadstavbovej časti) Fortuna ligy celú aktivitu #prihrajpomoc odštartuje a spojí ju spoločný nástup hráčov na ihrisko. Futbalisti sa po nástupe premiešajú medzi sebou a budú držať banner s výzvou na pomoc. Ako prvá prihrala pomoc v rámci aktivity Fortuna liga, resp. spoločnosť Fortuna, ktorá prispela sumou 150 000 eur. K aktivite sa postupne budú pridávať kluby, hráči, funkcionári a veríme, že aj fanúšikovia. Každý môže pomôcť. Všetky vyzbierané prostriedky poputujú na konto organizácie Človek v ohrození.

„S Ukrajinou a jej obyvateľmi cítime hlbokú spolupatričnosť a v týchto ťažkých chvíľach im chceme vyjadriť maximálnu podporu a pomoc, a to nielen verbálnu, ale aj finančnú. Sme veľmi radi, že môžeme aspoň takýmto spôsobom prispieť na správnu vec a pomôcť ľuďom, ktorí to momentálne naozaj potrebujú,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Fortuna Ľudovít Vyskoč.

AKO MÔŽEME POMÔCŤ?

Pomôcť môžeme všetci. Ak chcete pomôcť Človeku v ohrození, resp. ľuďom z Ukrajiny, stačí ak prispejete ľubovoľnou sumou na účet verejnej zbierky, alebo pošlete prázdnu SMS na číslo 837 (cena SMS je 5 eur).

Prispieť cez internet banking / platobnou bránou
Účet verejnej zbierky:
IBAN SK39 1100 0000 0029 4101 6716, BIC (SWIFT): TATRSKBX, Variabilný symbol 1111
alebo Zaslaním prázdnej SMS na číslo 837. Každou SMS-kou prispejete 5 eur.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť spolu s nami. Aktivita bude zároveň dlhodobá a v budúcnosti nebude zameraná len na pomoc ľuďom na Ukrajine. „Fortuna liga a kluby si uvedomujú svoj komunitný rozmer. Už teraz realizujeme niekoľko projektov, kde hlavnou motiváciou je pomoc iným. Chceme však s témou sociálnej zodpovednosti pracovať viac a pomáhať nášmu okoliu,“ povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Zdroj: Tlačová správa, fortunaliga.s

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri