Aktuality 31.8.2023 | Timotej Pavlík

Filip Balaj sa vracia na Žitavu

Dvadsaťšesťročný útočník prichádza na hosťovanie do konca sezóny z poľskej Cracovie Krakov.

Rodák zo Zlatých Moraviec pôsobil uplynulé dve sezóny v najvyššej poľskej súťaži v drese Cracovie Krakov. Na jar však hosťoval v českom Zlíne. Najgólovejšiu sezónu zažil v sezóne 2020/2021 v drese ViOnu, keď sa presadil 16-krát v 28 dueloch. Predtým pôsobil aj v MŠK Žilina a FC Nitra.

,,Cítil som potrebu spraviť zmenu, navyše ViOn a celé prostredie dobre poznám. Mám len najkrajšie spomienky na tento tím. ViOn mi dal veľa počas tej jednej sezóny. Teraz prichádzam skúsenejší a budem mu to chcieť vrátiť," vraví staronová tvár ViOnu.

„Ak sa mi tu bude dariť, nemal by som problém ostať aj dlhšie než túto sezónu. Keď sa ozval ViOn, bol okamžite mojou jedinou voľbou. Ďakujem funkcionárom Zlatých Moraviec, že ich to neodbilo a po dlhých rokovaniach vyriešili prestup. Z návratu domov mám radosť aj preto, že v októbri máme termín pôrodu, aspoň manželke Kristínke so všetkým pomôžem,“ rozpovedal sa gólový hrdina ViOnu zo sezóny 2020/2021.

26-ročný útočník má ViOn nasledovaný: ,,Postavenie v tabuľke nezodpovedá hre, videl som zápasy, vo viacerých hrali chalani fakt dobre. Nie je to štýl na dlhé lopty, ViOn chce hrať futbal, má na to aj hráčov, mnoho z nich je mladých, ešte si to musí sadnúť. Proti tímom trénera Cifraniča sa mi nikdy nehralo ľahko, o to viac sa teším na novú výzvu,“ uzavrel Filip Balaj.

"Rokovania trvali v podstate tri mesiace a boli veľmi zložité. Stále sme komunikovali s hráčom a jeho materským klubom. Hráčove podmienky v Cracovii sú neporovnateľné s tými našimi. Preto bolo potrebné nájsť kompromisy na všetkých troch stranách. Nakoniec ich urobili Cracovia, hráč aj my a v závere prestupového obdobia sme mohli príchod Baliho realizovať. Cítili sme, že veľmi sa chcel vrátiť domov, rovnako aj my sme pre to robili všetko. Veľmi sme ho chceli mať vo svojom tíme. Má kvalitu, je gólový, má charakterové vlastnosti, aké chceme a je náš rodák. Samozrejme od neho očakávame góly, to bude jeho primárna úloha, ale určite bude jeho príchod rezonovať aj v kabíne. Napriek stále mladému veku je to už osobnosť a takéto typy potrebujeme. Tešíme sa, že to vyšlo, tešíme sa na spoluprácu. Poďakovanie patrí aj Matejovi Ivanovi z Football service agency, ktorý výraznou mierou na prestupe participoval. Našou snahou je ešte posilnenie tímu na dvoch pozíciách. Ak sa to podarí, bude to nadplán, ak nie, ideme ďalej, " nechal sa počuť generálny manažér FC ViOn Marek Ondrejka.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri