Aktuality 26.2.2024 | Matej Zima

FC ViOn povedie k záchrane Dušan Uhrin mladší

Skúsený 56-ročný český odborník sa stal hlavným trénerom Zlatých Moraviec do konca aktuálnej sezóny.

Preberie tak tím po odvolanom Michalovi Hippovi. Klub zároveň ďakuje dočasnému trénerovi Andrejovi Štefankovi, ktorý viedol duel proti Ružomberku. Od dnes sa vracia na pozíciu hlavného kouča v kategórii U19. Asistentmi nového kormidelníka Dušana Uhrina ml. budú Tomáš Ďubek, Milan Ivanka a Martin Matlák.

Dušan Uhrin mladší je syn bývalého futbalového hráča a trénera Dušana Uhrina staršieho, ktorý je rodák z Novej Vsi nad Žitavou. V roku 1996 získal Dušan Uhrin starší na pozícii trénera striebro na Majstrovstvách Európy s českou reprezentáciou.

"Bude to zložitá záchrana. Musíme sa všetci zamyslieť, prečo tomu tak je a musíme urobiť všetko preto, aby sme sa zachránili a udržali ViOn v najvyššej lige." dodal 56-ročný kouč na margo súčasnej situácie v klube.

Uhrin mladší začal svoju trénerskú kariéru na lavičke Strašníc. Okrem toho pôsobil aj v kluboch Slavia Praha, Bohemians Praha, Mladá Boleslav a Viktoria Plzeň. Po prvýkrát okúsil zahraničný futbal v rumunskom FC Temešvár a CFR Kluž. Pôsobil tiež v prvej cyperskej lige a v prvej bieloruskej lige. Jeho najväčší klubový úspech prišiel v gruzínskom Diname Tbilisi, kde v prvej sezóne vyhral ligu aj gruzínsky pohár.

V rozhodovaní zavážil hlavne jeho otec Dušan Uhrin starší "Otec veľmi chcel, aby som prišiel pomôcť Zlatým Moravciam, nakoľko je z okolia." pokračoval,"So slovenským futbalom som ešte nebol zoznámený, každopádne futbal sa hrá v rovnakom počte na rovnakom ihrisku všade na svete." uzavrel.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri