Mládež 14.6.2022 | Timotej Pavlík

Dorastenci to dokázali. Po desiatich rokoch sú prvoligoví!

Dorastenci Zlatých Moraviec si znovu zahrajú v najvyššej súťaži.

Mládežnícki hráči FC ViOn Zlaté Moravce do 19 rokov si v sobotu 11. júna prevzali majstrovskú trofej za víťazstvo v druhej dorasteneckej lige. Postup si zabezpečili pred posledným ligovým zápasom a vybojovali tak pre klub najvyššiu dorasteneckú súťaž po desiatich rokoch.

Spolu so starším dorastom postupujú aj mladší dorastenci, ktorí skončili vo svojej vekovej kategórií na druhom mieste. ViOn tak bude mať všetky kategórie v najvyšších súťažiach.

Hlavný tréner kategórie U19 Roman Jakubička si myslí, že ide o úspech celého klubu. A to vďaka dobrej koncepčnej práci: „Predošlí tréneri vychovali týchto chlapcov od najmladšej vekovej kategórie. Najkrajší moment bolo, keď som mohol vidieť ako napredujeme a tým ma nabíjali energiou. Tešil som sa na každý tréning. Stretol sa tu veľmi dobrý kolektív hráčov, ale aj realizačného tímu. Zvládli sme veľmi ťažké zápasy a stále sme boli najlepším tímom v súťaži. Hovorí o tom aj najlepšia obrana a najlepšia ofenzíva. Mali sme aj najlepšieho strelca Sebastiána Ráka. Myslím si, že sme zaslúžene postúpili.

Postup si užíval aj Adam Homola, ktorý po vážnom zranení Adama Šútora prevzal kapitánsku pásku. „Cesta za prvenstvom nebola ľahká, mali sme sedembodový náskok a potom sme si to pokazili. Na chvíľu nás predbehol Púchov, bolo to všelijaké. Keď sme boli bližšie k cieľu, všetci to chceli dotiahnuť do víťazného konca. Je to veľký úspech, ktorý sme veľmi prežívali. Najviac spomínam na ten deň, keď Púchov zaváhal a tým sme sa stali víťazmi súťaže. V kabíne vybuchli veľké oslavy. Neskôr sme oslavovali aj vo fontáne, tak ako sa pri postupe patrí,” nechal sa počuť Adam.

Stopér a opora zadných radov Sebastián Kain si uvedomuje tento historický úspech a zároveň sa vyjadril, že bol rád jeho súčasťou. „Najdôležitejšia bola pokora, disciplína a to, že sme boli dobrý kolektív a partia. Celú sezónu sme hrali tímovo. Chcem sa poďakovať celému ViOnu, majiteľovi, vedeniu, trénerom a spoluhráčom, že som mohol byť súčasťou tohto úspechu.

foto: Karol Scholtz

Hlavný partner
Partneri