Aktuality 23.1.2024 | Matej Zima

Do červeno-modrých radov prichádza skúsený útočník Marek Kuzma

S klubom sa dohodol na jeden a polročnej zmluve.

Rodákovi z Dubnice nad Váhom nie je prostredie úplne neznáme. V roku 2016 na pol sezóny obliekal dres ViOn-u, počas jeho pôsobenia dokázal v trinástich zápasoch rozvlniť sieť súpera trikrát.

Odchovanec dubnického futbalu sa v sezónach 2010/11 a 2012/13 radoval s jeho vtedajším klubom Slovan Bratislava z ligových titulov. Jeho kroky ďalšie kroky viedli do Banskej Bystrice a Spartaka Myjava, zahraničné angažmá si vyskúšal v českom klube FC Slovácko, bulharskom Cherno More a v poľskom Puszcza Niepolomice. Sezóna 2021/22 bola jeho strelecky najúspešnejšia, keď pomohol Podbrezovej k postupu do najvyššej slovenskej súťaže 13 gólmi v jarnej časti druhej ligy. Predtým však v tej istej sezóne v drese Dubnice pridal počas jesene ďalších 9 gólov.

182 centimetrov vysoký útočník má vo ViOne nedokončenú prácu:Zvažoval som viacero ponúk a vybral som si ViOn napriek tomu, že to je ťažšia cesta. Mám pocit, že tu mám nedokončenú prácu. V minulosti mi tento klub pomohol a ja by som mu to rád vrátil. Síce som v roku 2016 odišiel, no klub som stále sledoval. Túto sezónu hrali pekný futbal, no nezískali veľa bodov.

Marek Kuzma chce nadviazať na jeho streleckú produktivitu z Podbrezovej:Hra Podbrezovej je založená na silnej ofenzíve a tým pádom si vypracuje veľa šancí a možno vďaka tomu sa mi podarilo toľkokrát skórovať. Verím, že budem nápomocný k toľkým gólom, aby to stačilo na záchranu ViOn-u.

Skúsený útočník má jasný cieľ: ,,Zachrániť sa v tejto sezóne! Práve preto som prišiel, rád by som pomohol mojimi skúsenosťami mužstvu zachrániť sa v Niké lige,uzavrel dvojnásobný majster najvyššej slovenskej súťaže.

Poďakovanie patrí aj klubu z Podbrezovej, kde mal Kuzma platný kontrakt, napriek tomu prišlo k jeho uvoľneniu do Zlatých Moraviec.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri