Aktuality 25.1.2023 | Timotej Pavlík

Do ViOnu prichádza Kenneth Ikugar

Kmeňový hráč Spartaka Trnava bude hosťovať pri Žitave do konca sezóny.

,,Myslím si, že tento transfer je pre mňa dobrý krok ako pre mladého hráča. Vždy je najlepšie hrať, zvýši to sebavedomie. Ak nehráš, nemôžeš sa ukázať, nemôžeš dávať góly. Takže pre mňa dobrý krok vpred,” uviedol na začiatok mladý Nigérejčan.

Rozhodovanie mladému útočníkovi uľahčila situácia, že sa pozná s Gergelym Gerim, ktorý ho viedol na jeseň v Trebišove a od januára prešiel ku Galádovi do ViOnu do pozície asistenta. ,,Cítim dôveru od trénerov. S Gerim mám dobrý vzťah. Verí mi. Tento tím je skvelý. Síce som tu krátko, ale mám to tu rád a začínam si to užívať,” pokračuje 22-ročný útočník.

Kenneth prezradil, čo od neho môžu ľudia čakať: ,,Osobne si myslím, že je veľa ľudí, ktorým musím dokázať, že sa vo mne mýlili. Takže to beriem, samozrejme, ako novú výzvu, krok vpred. Hrať vo Fortuna lige je iné ako hrať v druhej lige. Dúfam, že budem dávať góly a urobím najviac, ako sa bude dať. Nechám na ihrisku všetko” uzavrel 193 cm vysoký futbalista.

"Na Kennetha máme dobré referencie od trénera Geriho, ktorý ho na jeseň viedol v Trebišove. Vzájomne sa poznajú a dôverujú si. Pozíciu útočníkov sme po odchodoch Niarchosa a Horáka potrebovali vyriešiť adekvátnou náhradou. Sme presvedčení, že príchodmi Ikugara a Čerepkaia sa nám to podarilo. Ďakujeme Trnave za rýchle a korektné rokovanie," povedal generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Kenneth Ikugar bude nosiť dres s číslom 10.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri