Klub 1.7.2022 | Timotej Pavlík

Denys Balan presvedčil trénerov. S klubom podpísal ročný kontrakt

Novým hráčom v tíme Jána Kociana je ukrajinský pravý obranca so skúsenosťami z najvyššej ukrajinskej ligy, kde hrával za Ingulets Petrove a Chornomorets Odessa,v ktorej strelil dva góly.

Bývalý mládežnícky reprezentant sa dohodol so Zlatými Moavcami na ročnej zmluve: ,,Som veľmi rád, že som sa mohol pripojiť k ViOnu. Dúfam, že pomôžem naplniť tímové ciele. Je to moja prvá skúsenosť za hranicami Ukrajiny, keďže jarnú časť som bol v FC MAS Táborsko. Tam som však nehrával, pretože som nebol zaregistrovaný hráč, keďže som prišiel až po prestupovom období.”

Šikovný 28-ročný krajný obranca sa po prvom týždni v klube cíti komfortne: ,,Je tu veľmi dobrá partia, mám pocit, že tu je rodinná atmosféra. Cítim sa tu príjemne.”

Rodák z Odesy má 176 centimetrov. Stihol si už zvyknúť aj na hlavného trénera Jána Kociana. ,,Tréner je veľmi dobrý, je to inteligentný človek. Môžem o ňom hovoriť len v dobrom. Čítal som, že má veľa skúseností. Teším sa na prácu s ním. Môj cieľ je pomôcť tímu najviac ako budem vedieť,” uzavrel svoj prvý rozhovor.

Denys Balan bude nosiť dres s číslom 39.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri