V 15. kole Niké ligy Zlaté Moravce prehrali na pôde Dunajskej Stredy 0:3.

DAC: Popović – Pinto, Kaša, Brunetti, Mendez – Čermák (56. Ramadan), Dimun (C), Vitális (56. Káčer) – Trusa (64. Herc), Goure (64. Barišić), Andzouana (74. Redzic)

ViOn: Knobloch – Suľa, Majdan, R. Nagy, Čonka (C) – Gono (65. Brenkus), Duga, Hodúr (65.Balaj) – Mondek (84. J. Švec), Čerepkai (79. Mijić), Sluka (79. Nsumoh)

Góly: 39. Vitális, 42. Goure, 70. Barišić

Žlté karty: Majdan

Diváci: 4119

V prvom tohtosezónnom dueli prehrali doma Zlaté Moravce s Dunajskou Stredou 0:2, paradoxne v zápase však boli lepším tímom. Očakávalo sa, čo tím ukáže na Žitnom ostrove, už pod vedením nového kouča Michala Hippa.

Do zápasového kolotoču sa vrátil Nagy, premiérovo v základnej zostave sa predstavil ešte vekom dorastenec Hodúr. Pre zranenie stretnutie vynechali Matej Moško, Gergely Tumma, Matej Slávik a Milan Kvocera.

ViOn držal krok proti DAC, hral dobre organizovane, domácich nepúšťal do gólových príležitostí. Náznak z hlavy Trusu skončil vedľa brány, na opačnej strane, mohol lepšie so zakončením naložiť Gono. Všetko sa zlomilo v 39. minúte. Najprv rozvlnil sieť za Knoblochom po jednoduchej štandardke z autového vhadzovania Vitális. Aby o dve minúty neskôr zvýšil nikým nekrytý na hranici päťky hlavou Goure.

Druhé dejstvo začali aktívnejšie ViOňáci. Boli lepším tímom. Vytvorili si tri výborné gólové príležitosti. Prvú po akcii Hodúr - Suľa - Sluka zahodil posledne menovaný, keď v dobrej pozícii prestrelil bránu Dunajskej Stredy. V podstate z ďalšej kombinácie, keď Hodúr ideálne našiel Sluku, mohol padnúť ďalší gól. Strela ľavého krídelníka ViOnu však skončila len na pravej žrdi domácej brány. Obrat mohol dokonať Hodúr, ktorý z vnútra šestnástky netrafil ideálne loptu po centri Sluku. Dobrú možnosť mal aj striedajúci Brenkus, jeho pokus skončil vedľa brány. Domáci zvýšili v 70. minúte na 3:0, keď po nešťastnej hlavičke Nagyho tźakončil do prázdnej brány Barišič.

Zlatomoravčania znovu predviedli solídny výkon, vypracovali si dostatok gólových príležitostí, skórovať však nedokázali už v štvrtom zápase v lige v rade. Naďalej tak zostávajú s tromi bodmi a bez víťazstva na poslednej priečke Niké ligy.

Najbližšie odohrajú duel vo ViOn Aréne v sobotu 2. decembra o 15.00 hod., keď privítajú žilinských šošonov.

Michal Hipp, FC ViOn: „Myslím si, že výsledok je pre nás veľmi krutý. Keď sa však pozrieme na to, na čo sa hrá futbal, na góly, tak je výsledok zaslúžený. Zápas by som rozdelil na dve či tri etapy. Do 39. minúty sme domácich držali na dištanc. Hráči dodržiavali, čo sme si povedali. Nepustili sme súpera k ničomu až na jednu šancu, my sme mali dve, tri zblokované strely. Ale dostali sme dva góly po chybách. Prvý gól rozhodol zápas. Cez polčas som hráčom prízvukoval, aby neskladali zbrane. Ďalších 20-25 minút sme opäť hrali dobre. Mali sme žrď, Slukovu strelu, Hodúrov volej, hlavičku Nagya, aj dobrý pokus Brenkusa.“