Aktuality 13.2.2023 | Timotej Pavlík

​Zo Šachťaru Doneck prichádza k Žitave talentovaný obranca

Ukrajinec Nazarij Havryliuk je 20-ročný pravý obranca. V týchto dňoch spečatil svoju budúcnosť v Zlatých Moravciach.

Odchovanec akadémie Šachtaru Doneck sa pripravoval s tímom od začiatku zimnej prípravy: ,,Teším sa, že som už spojený s ViOnom. Trvalo to trochu dlhšie kvôli legislatíve. S tímom som už dlhú dobu, stihol som už veľmi spoznať spoluhráčov, klub a prostredie. Cítim sa byť prijatý kabínou a to je pre mňa teraz to dôležité,” povedal na začiatok Nazarij.

Rodák z ukrajinskej Kolomyyi zaujal Ivana Galáda výbornými výsledkami testov na prvom tréningu: ,,Tréner mi po prvom tréningu povedal, že prvé dni som zvládol dobre, ale že musím stále na sebe pracovať. Je mi veľmi nápomocný. Páči sa mi na ňom, že je priamy a úprimný a to mi vyhovuje,” opísal kormidelníka ViOnu.

Nazarij prichádza do Zlatých Moraviec z popredného európskeho klubu. Má jasno, s akými ambíciami. ,,Jediné po čom túžim, aby som pomohol tímu. Aby sme boli spoločne úspešní. Ak sa to podarí, tak potom budem napredovať aj ja,” uzavrel najnovší člen vionistov.

"Nazarij od začiatku zaujal trénerov. Prichadza z klubu, kde prešiel výbornou akadémiou. Potrebovali sme konkurenciu na pravú stranu obrany. Sme radi, že sme transfer mladého Ukrajinca realizovali. Veríme, že bude v budúcnosti prospešný pre obe strany," povedal na margo príchodu Havryliuka generálny manažér Marek Ondrejka.

Nazarij Havryliuk si ako svoje číslo na dres vybral 19-ku.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri