Aktuality 24.1.2024 | Matej Zima

​Zápas roka pre ViOn. Do Prahy autobusmi!

FC ViOn sa v utorok večer dohodol s predstavenstvom Slavie Praha na prípravnom zápase. Duel, aký Zlaté Moravce nehrali veľmi dlho, sa zrodil výnimočnou cestou.

Všetko sa začalo odpoveďou oficiálneho účtu FC ViOn na sociálnej sieti X, na príspevok predsedu predstavenstva Slavie Praha Jaroslava Tvrdíka: „Sme pripravení Slovan nahradiť,“ odpísal náš profil a veci nabrali spád.

Slavia prijala hodenú rukavicu a ohľadom prípravného zápasu začala komunikovať s generálnym manažérom FC ViOn Marekom Ondrejkom. Veľmi rýchlo sa dohodli na dueli, z ktorého výťažok pôjde na pomoc Ukrajine.

Všetko sa upieklo tak rýchlo, že majiteľ FC ViOn Viliam Ondrejka sprvu váhal: ,,Keď mi to Marek (generálny manažér) oznamoval, tak som tomu neveril. Nevedel som, o čo ide.

Zápas má pre klub aj pre veľkú „nadšportovú“ hodnotu. Hráči, fanúšikovia, ale i manažment si splnia sen súperiť s veľkým klubom: ,,Myšlienka, s ktorou prišiel pán Tvrdík, sa nám veľmi páči. S takýmto gigantom si nemôžete zahrať každý deň. V športe, ale i v živote, je všetko možné. Na ten zápas sa poctivo pripravíme, aby sme boli pre Slaviu dobrým súperom. Je to športový zážitok. Tešíme sa aj na zápas, ale aj na Prahu,uzavrel najvyšší muž FC ViOn.

Predseda predstavenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík zároveň prisľúbil, že český klub preplatí autobusy fanúšikom Zlatých Moraviec. O výjazde i samotnom termíne zápasu (hrať sa má v prvý februárový víkend) budeme informovať v najbližších dňoch. Osobitná vďaka patrí KFC Komárno, s ktorým sme generálku mali hrať pôvodne – druholigový líder prejavil ústretovú a chápavú reakciu o zrušení plánovaného duelu na úkor nášho zápasu v Prahe.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri