Aktuality 20.6.2022 | Timotej Pavlík

​ViOn získal do svojho tímu novú posilu. Z Ružomberka Adama Brenkusa

Štvrtým novým menom v kádri Jána Kociana je Adam Brenkus. Zmluvu podpísal na dva roky.

FC ViOn Zlaté Moravce priviedol do mužstva ďalšie nové meno. Rodák z Dolného Kubína Adam Brenkus naposledy pôsobil v druholigovom Bardejove, kde sa bol v rámci hosťovania rozohrať po svojom zranení. Ide však o kmeňového futbalistu aktuálneho vicemajstra z MFK Ružomberok, kde mal ešte platný kontrakt.

V ostatnom ročníku nastúpil 179 centimetrov vysoký ofenzívny stredopoliar v dresoch Ružomberka a Bardejova v dvadsiatich zápasoch. Zaznamenal v nich 7 gólov a 2 asistencie. Vo svojej kariére pôsobil aj v Trenčíne. Prvé futbalové kroky začal robiť v Istebnom.

„Príjemne ma prekvapila ponuka zo Zlatých Moraviec. Priznám sa, že som neváhal ani sekundu,vraví čerstvá posila ViOnu.

Všetko bolo pomerne rýchle. Bolo však treba rokovať aj s materským klubom, keďže Adam mal pod Čebraťom ešte platný kontrakt. „Popravde po pár telefonátoch, ktoré prebehli v závere minulého týždňa, sme sa hneď dohodli. Upieklo sa to naozaj rýchlo. Od pondelka som sa už pripojil k mužstvu,pokračuje 23-ročný ofenzívny hráč.

O mladého futbalistu sa vioňáci zaujímali už v zime. Vtedy Adam uprednostnil Bardejov, kde sa chcel po zranení kolena rozohrať a vrátiť sa pripravený.

Bývalý hráč Ružomberka je pripravený na novú výzvu. Pred zranením patril v tomto tíme medzi lídrov a opory. „Teším sa už na nové prostredie a takisto aj na nový kolektív. Prichádzam sem nazbierať dostatočnú zápasovú prax a pomôcť mužstvu k dobrým výsledkom,“ dodáva kreatívny futbalista.

Spolu s rekordérom Fortuna ligy Tomášom Ďubekom vytvorí v tíme na rovnakom poste zaujímavú dvojicu. Predstavy na novú sezónu má Adam Brenkus jasné. „Hlavný cieľ je asi kľudný stred tabuľky, ale verím, že si môžeme zahrať aj vyššie. Predvlani to už Zlaté Moravce dokázali. Myslím si, že diváci budú odo mňa očakávať hlavne čísla, ktoré sú pre ofenzívneho hráča dôležité. Mám na mysli góly, či asistencie,” uzavrel nový člen kádra.

K prestupu bola dôležitá aj dohoda klubov. Tá sa podarila. Zásluhu na tom má aj hráčov agent Juraj Vengloš. Poďakovanie za korektné rokovania patria aj Liptákom.

Adam Brenkus bude obliekať dres s číslom 29.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri