Aktuality 15.6.2022 | Timotej Pavlík

​ViOn začal letnú prípravu

Futbalisti Zlatých Moraviec sa pripravujú na novú sezónu.

Hráči ViOnu v stredu 15. júna začali letnú prípravu úvodným tréningom pod vedením hlavného trénera Jána Kociana.

Na úvodný tréning bolo trénerom k dispozícií šestnásť hráčov do poľa a dvaja brankári. V príprave dostal šancu aj mladý hráč Kasan, ktorý pomohol U19 k postupu do prvej ligy. V budúcom týždni sa zapoja ďalší dorastenci Homola a Kain.

Do prípravy sa o deň neskôr zapojí Grék Kyziridis. Severomacedónsky reprezentant Grozdanovski dostal po reprezentačnom zraze o týždeň dlhšiu dovolenku a tak sa do prípravy zapojí 24. júna.

,,Prípravu sme začali plánovať, keď sme zistili, že sa nehrá baráž. Najbližšie týždne budú zamerané na objem, čaká nás veľa behania a hier vo veľkom priestore. Neskôr prejdeme do rýchlostnej vytrvalosti a ku koncu nás čaká herná časť,nechal sa počuť hlavný tréner Ján Kocian. ,,Zatiaľ máme menej príchodov nových hráčov ako sme si naplánovali. Máme nastavené mantinely, či už futbalové alebo charakterové a podľa toho sme vyberali hráčov. Ešte nás čaká pár rokovaní, pretože káder nie je úplne kompletný.”

FC ViOn odohrá v rámci prípravy štyri zápasy. Na prvý prípravný zápas Zlaté Moravce vycestujú do Galanty, kde sa 25. júna stretnú s miestnym tímom FC Slovan Galanta.

Aktuálny káder ViOnu v príprave:

Hlavný partner
Partneri