Aktuality 6.9.2022 | Timotej Pavlík

​ViOn sa posilnil. Z českej ligy prichádza Martin Toml

FC ViOn v posledný prestupový deň dotiahol príchod stredného obrancu z Česka.

Martin Toml prichádza do tímu Jána Kociana z českého fortunaligového FK Pardubice.

Bývalý mládežnícky reprezentant sa s červeno-modrými dohodol na ročnej zmluve s opciou na ďalšiu sezónu: ,,Cítil som to tak, že už potrebujem zmenu. V Pardubiciach som bol príliš dlho.” vraví 188 cm vysoký Toml.

Zlaté Moravce sa po zmene herného štýlu chceli posilniť o jedného stredného obrancu. O tom ako prebehol prestup vraví samotný hráč: ,,Tento prestup prebehol veľmi rýchlo. V sobotu sme si zavolali a cítil som záujem Zlatomoravčanov. Som šťastný, že som tu, teším sa novému klubu.”

Stopér, ktorému ale nie sú cudzie ani ďalšie defenzívne pozície, je odchovancom pražskej Sparty. Pôsobil aj v Mladej Boleslavi, či Karvinej. V posledných sezónach patril k oporám Pardubíc, kde odohral takmer kompletnú minutáž. Bol aj kapitánom tímu. Pri postupe do najvyššej súťaže nevynechal ani minútu a pomohol tromi gólmi. Aj v tomto ročníku naskočil do piatich duelov. ,,Očakávam, že ja pomôžem tímu a tím zas pomôže mne,” nechal sa počuť nový hráč ViOnu.

Slovenskú ligu sleduje, pozná aj hráčov od Žitavy. ,,Áno, so Stephanom Almeidom a takisto Karolom Mondekom, proti nemu som kedysi hrával, “ dodal.

Zaujímavosťou je, že starým otcom 26-ročného futbalistu je bývalý výborný obranca Sparty Praha Jaroslav Kotek. Prednosti silového stopéra sú v hre hlavou, ale vie dobre zakončiť aj nohami. Je nebezpečný pri štandardkách..

Keďže Martin Toml mal ešte rok platnú zmluvu, poďakovanie za realizáciu transferu patrí aj FK Pardubice a takisto agentúre Pavla Zíku Global Sports, ktorá hráča zastupuje a podieľala sa na jeho príchode.

Martin Toml si bude obliekať s číslom 31.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri